Pabėgęs pučistas nori neliečiamybės

Rusijos pilietis Stanislavas Mickevičius, nuteistas Vilniuje už dalyvavimą 1991 metų sausio antivalstybiniame sąmoksle ir pabėgęs į Rusiją, teigia esąs pasiryžęs atvažiuoti į Lietuvą, kai bus nagrinėjama apeliacija jo byloje, jeigu Lietuvos valdžia garantuos jam saugumą ir neliečiamumą.
S. Mickevičius pirmadienį BNS biurui Maskvoje pranešė, kad jis pasirengęs atvažiuoti į balandžio 26 dieną prasidėsiantį Vilniaus apeliacinio teismo posėdį byloje dėl 1991 metų sausio įvykių, kurioje nuteistas jis, taip pat SSKP Lietuvos filialo lyderiai Mykolas Burokevičius, Juozas Jermalavičius bei dar trys jų pagalbininkai.

Drauge S. Mickevičius nori garantijų, kad jam paskelbto nuosprendžio vykdymas būtų sustabdytas ir jis nebūtų areštuotas.

"Manau, jog aš, dalyvaudamas procese, padėsiu teismo kolegijai objektyviai įvertinti tai, kas vyko 1991 metų sausį, ir priimti teisingą sprendimą", pareiškė S. Mickevičius.

"Tačiau atvažiuoti į Vilnių ir dalyvauti procese galiu tik tada, jeigu bus sustabdytas nuosprendžio, kurį rugpjūčio 26 dieną man paskelbė Vilniaus apygardos teismas, vykdymas, man bus užtikrintas saugumas Lietuvos teritorijoje bei galimybė sugrįžti į Rusiją, jeigu teismas priims man nepalankų sprendimą", pridūrė S. Mickevičius.

S. Mickevičius sakė artimiausiu metu išsiųsiąs prašymus dėl tokių garantijų apeliaciniam teismui ir Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (236)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1223)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (224)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.