Pataisos namai – ne ta vieta, kur turėtų koncertuoti paauglės šokėjos. Tuo įsitikinusios kelios alytiškės nesutiko, kad jų dukros šoktų Alytaus pataisos namuose surengtoje Mokslo ir žinių dienos šventėje.
© Shutterstock nuotr.

„Kodėl mūsų paauglės dukros turėtų šokti vyrams, nuteistiems už sunkius nusikaltimus?“ – piktinosi vienos merginos motina.

Ji kartu su keliomis kitomis šokėjų motinomis pasipriešino tokiam sumanymui. Moters teigimu, šokti įkalinimo įstaigoje surengtoje šventėje nenorėjo ir pačios paauglės. „Prieš keletą metų pataisos namuose jau yra šokusios kitos mergaitės iš mūsų mokyklos. Jos jau suaugusios, šiandien dėl to išgyvena ir sako antrą kartą to nedarysiančios“, - tikino vienos mergaičių, šokėjų, mama.

Pasak jos, mokyklos, kurioje mokosi jos dukra ir kitos pataisos namuose turėjusios šokti paauglės, direktorė paaiškino, kad tokia mintis kilo Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjui Vytuoliui Valūnui ir pataisos namų direktoriaus pavaduotojui Mindaugui Volungevičiui.

Šventinėje programoje, kuri pataisos namuose vyko penktadienį, turėjo dalyvauti tos pačios mokyklos dainininkių ir šokėjų grupės. Bet ketvirtadienį pasipiktinusi vienos šokėjos mama paskambino mokyklos vadovei ir visų mamų vardu išsakė savo poziciją – mergaitės šokti nuteistiems vyrams nenori.

„Visos mamos buvome pasipiktinusios tokiu sprendimu. Nekaltiname švietimo įstaigos, kurioje mokosi mūsų mergaitės, vadovės, bet negalime leisti, kad tokie dalykai būtų daromi mūsų dukrų sąskaita“, - sakė moteris.

Mokyklos, kurią lanko jaunosios šokėjos, vadovė sakė, kad mokinių padainuoti ir pašokti pataisos namuose buvo paprašyta prieš pusmetį. Iš pradžių jokių prieštaravimų nebuvo. Kadangi koncertuoti turėjusios merginos jau 14 metų ir vyresnės, tėvų prašymo jas išleisti į išvykas nereikia.

„Tai yra tėvų apsisprendimas. Niekas mergaičių nevertė ten eiti ir būtinai šokti. Aš gerbiu tėvų nuomonę, nes jeigu žmogus nesutinka su tuo, ką jam reikia daryti ne mokykloje, jis vienareikšmiškai išsako savo nuomonę. Nespaudžiau nei mokytojos, nei merginų, kas apsisprendžia dalyvauti – tegul dalyvauja. Dainininkių ansamblis važiavo ir dalyvavo“, - sakė švietimo įstaigos vadovė.

Situacijos nedramatizavo ir Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. „Šventės išvakarėse po darbo man paskambino mokyklos direktorė, kuri informavo, kad mokinių mamos nesutinka, kad jų dukros šoktų Alytaus pataisos namuose. Aš pasakiau, kad jei mamos nenori, kad jų mergaitės tą darytų, tai ir nereikia nieko versti ir raginti.

Per daugybę metų tai buvo pirmas atvejis, kada taip atsisakyta, ir aš čia nematau jokios tragedijos. Tai yra vertybinių nuostatų klausimas. Tie žmonės yra padarę nusikaltimus ir jie už tai yra atsakingi, bet anksčiau ar vėliau jie išeis ir taps mūsų bendruomenės nariais“, - kalbėjo V. Valūnas, patikinęs, kad koncertai nuteistiesiems bus organizuojami ir toliau, bet niekas mokinių, kaip ir iki šiol, to daryti nevers.

Pataisos namų direktorius Kęstutis Jasmontas teigė, kad paaugliai kartais patys, nieko neraginami nori ekskursijų pataisos namuose, tačiau po šio įvykio teks pagalvoti apie griežtesnę tvarką ir galbūt teks prašyti tėvų leidimų.

„Jei asmenys čia nepageidauja lankytis, mes tikrai jų neversim. Bendradarbiaujame su Švietimo skyriumi, kasmet tokią šventę organizuojame. Šiuo atveju mes labai paprastai reagavome – pakeitėme programą ir nieko baisaus“, - kalbėjo K. Jasmontas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (58)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (98)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (20)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (127)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (8)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Lenkijos dienraščiui R. Paksas papasakojo painaus sąmokslo teoriją: su manim elgėsi kaip su D. Trumpu (137)

Nušalintasis Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pokalbyje su vienu didžiausiu Lenkijos...

Prekybos centras GO9 turės naujus savininkus (2)

Fondas „East Capital Baltic Property Fund II“ šiandien paskelbė pasirašantis prekybos centro...

Tik keli ingredientai – ir nuostabi morkų sriuba garuos ant jūsų stalo

Ruošiant šią sriubą man labiausiai patinka kepinamo kario kvapas, kuris pasklinda po visus...

Katalonijos teroristų kuopelė: kas žinoma apie jos narius (2)

Keturi įtariami teroro išpuolių Katalonijoje vykdytojai antradienį pirmąkart stos prieš teismą,...