Opozicijos interpeliacija ministrui žlugo

Seimas antradienį pareiškė tvirtą pasitikėjimą švietimo ir mokslo ministru Kornelijumi Plateliu.
Plenariniame posėdyje už pritarimą ministro atsakymams į opozicijos inicijuotą interpeliaciją balsavo 82 Seimo nariai, prieš - 18, susilaikė 6 parlamentarai.

Balsuojama buvo atvirai. Slapto balsavimo neprireikė, nes atitinkamą Seimo nutarimą rengusi redakcinė komisija dauguma balsų nutarė, kad bus balsuojama dėl pritarimo ministro atsakymams.

Jeigu nutarimo projekte ministro atsakymas būtų pripažįstamas nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai nutarimas galėjo būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Nepritarusių K. Platelio atsakymams - aštuoniolika - buvo mažiau negu interpeliacijos iniciatorių, kurių buvo 29. Kovo pabaigoje LDDP iniciatyvą parėmė Socialdemokratų, Jungtinės, Nepriklausomos frakcijų nariai bei vienas krikščionis demokratas.

Opozicijos atstovai konservatorių K. Platelį kaltino tuo, jog iki šiol nedirba Švietimo taryba, turinti spręsti daugelį švietimo politikos klausimų, netinkamai finansuojamas mokslas, taip pat netinkamai parengtas Aukštojo mokslo įstatymo projektas bei kita.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.

„Valstiečių“ kandidatas ir jo nuomonė apie Rusiją: kvietė visus prabusti (196)

Politologas ir valstiečių ir žaliųjų kandidatas į Seimą Kauno Aleksoto-Vilijampolės apygardoje Mindaugas Puidokas prieš kelerius metus turėjo gana neįprastą nuomonę apie Rusijos ir Ukrainos santykius.

Audringa lyderių dvikova: ko iš tiesų siekė R. Karbauskis? (877)

Ketvirtadienį LRT televizijos laidos „LRT forumas“ metu vyko paskutiniai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių debatai prieš antrąjį Seimo rinkimų turą. Emocingos dvikovos metu vienais realiausiu būsimosios valdančiosios koalicijos partneriais vadinami Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis svaidėsi kandžiomis replikomis bei skambiais pareiškimais, o kai kuriais klausimais pozicijos atrodė visiškai nesuderinamos. Tačiau kokios tikrosios šios dramatiškos kovos priežastys?

Nutraukti mirusio Seimo nario J. Poželos įgaliojimai, jo pamaina mandato atsisako (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį nutrūkusiais pripažino mirusio Seimo nario socialdemokrato Juro Poželos įgaliojimus.