Opozicija susirūpino karo veteranais

 (2)
Minint antinacistinės koalicijos pergalės 55-ąsias metines, Lietuvos socialdemokratų partija ir LDDP priekaištauja dešiniųjų valdžiai už menką dėmesį karo veteranams.
Spaudos konferencijoje pirmadienį LDDP lyderis Česlovas Juršėnas perskaitė bendrą abiejų partijų pareiškimą, kuriame sveikinami karo veteranai, kovojusieji antihitlerinės koalicijos gretose.

"Šiandien mes sustingstame tylos minutei ir lenkiame galvas žuvusiems už Europos bei mūsų krašto ateitį. Nuoširdžiai sveikiname karo veteranus, kovojusius Antihitlerinės koalicijos gretose, linkime tvirtybės ir sveikatos. Mes pamename ir gerbiame Jūsų žygius", sakoma pareiškime.

Kartu apgailestaujama, kad dešiniųjų valdžia menkina Lietuvos žmonių, kovojusių su fašizmu, nuopelnus, o "kartais iš dabartinių aukščiausių valdžios pareigūnų išgirstame ir įžeidžiančių karo veteranus žodžių".

Jokių pavyzdžių pareiškime nepateikiama.

Kaip skelbta, prezidentas Valdas Adamkus penktadienį priėmė Lietuvoje gyvenančių Antrojo pasaulinio karo dalyvių, kovojusių antinacistinėje koalicijoje, respublikinio komiteto pirmininką Petrą Eiduką.

Prezidento patarėjo pavaduotojas pulkininkas leitenantas Darius Kalibatas BNS korespondentui sakė, kad susitikimas įvyko P. Eiduko iniciatyva.

Pasak pareigūno, šalies vadovas išklausė informaciją apie veteranų gyvenimo problemas.

Apie 13 tūkst. veteranų vienijanti organizacija dabar neturi patalpų, taip pat ji susirūpinusi dėl pensijų ir pašalpų.

Be kita ko, ši veteranų organizacija pranešė neseniai kiekvienam Seimo nariui nusiuntusi laišką, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl valstybinių pensijų įstatymo pataisų. Pasak laiško, pataisos pablogintų karo veteranų padėtį Lietuvoje, o tai prieštarauja Jungtinių Tautų rekomendacijoms dėl valstybės paramos antinacistinės koalicijos kovotojams.

Pasak D. Kalibato, pokalbyje šalies vadovas tik susipažino su P. Eiduko pateikta informacija, nes tai "tokie subtilūs reikalai, reiktų kai ką ir pasitikslinti".

V. Adamkus pasveikino Antrojo pasaulinio karo dalyvius su 55-rių metų pergalės sukaktini.

Gegužės 9 dieną Lietuvoje gyvenantys karo veteranai minės pergalę prieš nacistinę Vokietiją. Iškilminguose renginiuose žada dalyvauti ir Rusijos ambasados atstovai.

Lietuvoje ši diena yra darbo ir oficialūs minėjimai neorganizuojami.

Pastaruoju metu šalyje vis daugiau dėmesio skiriama gegužės 9 dieną minimai Europos dienai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (43)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (83)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (85)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (318)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.