Opozicinė Liberalų frakcija ragina Seimo pirmininką Artūrą Paulauską kuo greičiau apsispręsti dėl Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Rolando Pavilionio nušalinimo nuo pareigų.
Rolandas Pavilionis
© ELTA
"Mes kreipėmės į Seimo pirmininką Artūrą Paulauską, reikalaudami, kad Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Rolandas Pavilionis artimiausiu laiku būtų nušalintas nuo vadovavimo komitete", - žurnalistams trečiadienį sakė Liberalų frakcijos Seime seniūnas Eligijus Masiulis.

"Mes įsitikinę, kad oficialaus valstybės pareigūno vieša pozicija niekaip nesiderina su oficialia valstybės užsienio politika", - E.Masiulis.

Vienas iš referendumo dėl Lietuvos narystės NATO iniciatorių, R.Pavilionis yra ne kartą viešai pasisakęs prieš šalies integraciją į Šiaurės Atlanto Aljansą. Dabartinis skandalas kilo dėl R.Pavilionio pasisakymo lapkričio 21 dieną, kai Lietuva buvo pakviesta įstoti į NATO.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas, žurnalistams komentuodamas pasisakymus apie Lietuvos pakvietimą, teigė niekada negirdėjęs "tiek daug tuščių žodžių".

"Bet aš, laimei, buvau izoliuotas, gulėjau ligoninėje, todėl galėjau kartais tik televiziją pasižiūrėti ir radiją paklausyti, bet jaučiausi kartais patekęs į kvailių laivą. Garbės žodis, tą nuoširdžiai sakau", - citavo šiuos radijui pasakytus R.Pavilionio žodžius NS frakcijos seniūnas A.Ramanauskas.

Kalbėdamas su BNS korespondentu, R.Pavilionis abejojo, kas - JAV prezidentas George’as Bushas (Džordžas Bušas) ar Irako diktatorius Saddamas Husseinas (Sadamas Huseinas) - yra pavojingesnis.

"Negaliu pasakyti, kuris iš jų yra pavojingesnis. Manau, jog G.Bushas yra labai pavojingas. Jo agresyvi politika yra pražūtinga", - BNS sakė R.Pavilionis. Tą pačią dieną nuo savo frakcijos nario pareiškimų socialliberalai atsiribojo.

"Socialliberalai mano, kad frakcijos nario R.Pavilionio pareiškimai, išjuokiantys Lietuvos pasirinkimą ir įžeidžiantys laukiamą svečią, JAV prezidentą G.W.Bushą, yra nesuprantami, peržengiantys padorios diskusijos ribas, ir atsiriboja nuo jų", - teigta frakcijos pareiškime.

Tačiau praėjus beveik savaitei socialliberalai suabejojo, ar R.Pavilionis nebuvo išprovokuotas, ar tai nėra rinkimų kampanijos dalis. "Ne Pavilionis čia yra centrinė figūra. R.Pavilionis yra satelitinė figūra, per kurią mušamos kitos figūros", - teigė A.Ramanauskas.

Dėl R.Pavilionio pasisakymų nemažai kritikos žiniasklaidoje teko ir prezidento posto siekiančiam NS lyderiui Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui.

Be to, trečiadienį po frakcijos posėdžio A.Ramanauskas pareiškė, jog R.Pavilionis neigia lyginęs G.Bushą su S.Husseinu. Pasak jo, apie JAV ir Irako prezidentus R.Pavilionis kalbėjęs, komentuodamas Vokietijos žurnale "Der Spiegel" atliktą apklausą.

Socialliberalai labiausiai yra susirūpinę, ar išties R.Pavilionis lygino JAV prezidentą su Irako diktatoriumi, tačiau nemato nieko bloga, jog jis pasisako prieš šalies strateginį užsienio politikos tikslą - narystę NATO.

"Pacifistinės profesoriaus (R.Pavilionio - BNS) idėjos buvo seniai žinomos visiems. Galų gale, kaip Seimo narys, jis gali reikšti savo nuomonę", - teigė A.Ramanauskas.

"Kitas dalykas, kad mes frakcijos vardu esame daug kartų pasakę: frakcijos nuomonė NATO atžvilgiu yra visai kita. Mūsų partijos rinkimų programoje yra aiškiai pasakyta, kad mes pasisakome už narystę Šiaurės Atlanto Aljanse", - pažymėjo jis.

Nepaisant to, jog NS frakcijos atstovai teigia remiantys šalies narystę NATO, jai priklausantys R.Pavilionis ir Egidijus Klumbys renka piliečių parašus už tai, jog būtų surengtas referendumas dėl šalies narystės Aljanse.

E.Klumbys taip pat yra viešai pareiškęs esąs prieš šalies narystę NATO. Socialliberalai teigia, jog R.Pavilioniui mesti kaltinimai yra "labai rimti", todėl neketina priimti "skubotų sprendimų".

Pasak A.Ramanausko, frakcija šį klausimą ketina svarstyti kitą pirmadienį, jeigu posėdyje galės dalyvauti R.Pavilionis. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas trečiadienį NS posėdyje nedalyvavo dėl sveikatos problemų.

"Man toks mindžikavimas primena visiškai neseną Kęstučio Kuzmicko, kad taip pat buvo išsakytos abejonės dėl pastarojo vadovavimo sveikatos komitete. Aš palinkėčiau Seimo pirmininkui rodyti didesnę drąsą ir ryžtą atsiribojant nuo savo bendražygio", - žurnalistams sakė E.Masiulis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (23)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (103)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Pragaru virtusios Barselonos epicentre atsidūrusi gidė: nuo teroristų vos pasprukau jau antrą kartą (21)

Ketvirtadienio vakarą Barselonoje autobusiukui įvažiavus į minią pėsčiųjų prasidėjo virtinė...

Incidentas Suomijoje: policija pašovė vyrą, peiliu badžiusį žmones atnaujinta (90)

Suomijoje, Turku mieste policija į koją pašovė vyrą, peiliu sužeidusį kelis žmones, praneša...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (77)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Nacionalinėje žemės tarnyboje sujudimas: atlikta krata vadovo kabinete (65)

Kaip DELFI patvirtino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklą kuruojantis žemės ūkio...

Paprastas būdas saugotis nuo radiacijos (2)

Pastaruoju metu žmonės vis dažniau domisi instrukcijomis - ką daryti, jei branduolinis karas visgi...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (176)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Staigmena po maudynių – ausies uždegimas (1)

Grįžus po kelių dienų poilsio prie ežero sūnui pradėjo skaudėti ausį, iš jos šiek tiek...

Madridas į kovą su terorizmu pasitelks neįprastą priemonę (37)

Keliose Madrido pėsčiųjų gatvėse bus pastatyti didžiuliai gėlių vazonai, kurių paskirtis bus...