Opozicija prieštarauja dėl "prezidentinių garantijų"

 (12)
Šią savaitę Vyriausybė pritarė įstatymo projektui, kuriuo nustatomos socialinės garantijos ir aprūpinimas Aukščiausios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

Įstatymo projekte siūloma V. Landsbergiui iki gyvos galvos paskirti tokias pačias socialines garantijas bei aprūpinimą, kaip ir prezidentui.

V. Andriukaitis teigė pripažįstąs V. Landsbergio indėlį atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, tačiau teigė, kad istorinė tikrovė "niekaip nesudarė prielaidų vadinti tą žmogų prezidentu".

Pasak Kovo 11-sios Akto signataro V. Andriukaičio, įgyvendinant Sąjūdžio nuostatas dėl kolegialaus valstybės valdymo, tokia institucija buvo Aukščiausiosios Tarybos prezidiumas, kuris vėliau didžiąją dalį savo funkcijų delegavo prezidento institucijai.

Anot V. Andriukaičio, V. Landsbergis, būdamas AT ir AT prezidiumo pirmininku, vis dėlto nebuvo valstybės vadovas.

Be to, LSDP lyderio teigimu, "nieko nėra geriau, kai nuopelnai vertinami po mirties", "daug blogiau, kai gyvieji kanonizuojami į šventuosius".

Be to, V. Andriukaičio teigimu, Lietuvoje yra aplaidžiai palikti užmarštyje žmonės, kelis okupacijos dešimtmečius kovoję prieš sovietinę valdžią. Dalis signatarų neturi pragyvenimo šaltinio, skursta, o vienas jų, nepakėlęs gyvenimo sunkumų, nusižudė.

V. Landsbergiui, V. Andriukaičio vertinimu, socialinė parama nereikalinga.

V. Andriukaičio teigimu, pripažįstant signataro V. Landsbergio nuopelnus, jam galima būtų suteikti teisę be eilės kalbėti parlamento debatuose, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad V. Landsbergis "savo elgesiu vargu ar pateisina žmonių lūkesčius, vargu ar tai gali būti diskutuojama".

Kitoje spaudos konferencijoje opozicinės LDDP frakcijos narys Justinas Karosas taip pat pareiškė nepritarimą Vyriausybės siūlymams dėl "prezidentinių garantijų".

Pasak J. Karoso, prezidento garantijos yra įstatymu paskirtos prezidento institucijai, o V. Landsbergio atveju tai ketinama padaryti "vienam konkrečiam žmogui".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Aplinkos ministerijos detektyvas: prasikaltęs institucijos vadovas, kurio atleisti negali niekas (13)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas antradienį lankėsi Seime, Liberalų sąjūdžio frakcijoje. Ministras aiškinosi dėl labai brangių pamokų, kurias Aplinkos ministerija pirko vaikams.

A. Pitrėnienės atsakas dėl „ačių“: pretenzijų neturiu (87)

Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės rinkiminės kampanijos lankstinukus papuošusi klaida užsuko pašaipų virtinę feisbuke. Tuo metu pati ministrė aiškina, kad klaidų pasitaiko visiems ir sakė pretenzijų dėl leidinyje atsiradusio žodžio „ačių“ neturinti.

Prezidentūra siūlo atsisakyti neskaidrių vidaus sandorių viešuosiuose pirkimuose (15)

Prezidentūra siūlo atsisakyti galimybės bendrovėms pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įstaigų be viešojo pirkimo konkursų.

M. Lingė: iki rinkimų sumažinti Seimo narių skaičiaus neįmanoma (18)

Seimo kadencijai einant į pabaigą užregistruota „darbiečių“ iniciatyva mažinti parlamentarų yra rinkiminė ir neįgyvendinama, konstatavo Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

M. Mažvydo bibliotekos atstovai: baldai pirkti pagal ekonominio naudingumo kriterijų (8)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teigia, kad nestandartinius baldus pirko remiantis ekonominio naudingumo kriterijumi ir tariantis su Viešųjų pirkimų tarnyba.