Olimpiečiams bus išmokėta 3,9 milijono litų

 (8)
Vyriausybė pasiryžusi pinigines premijas Sidnėjaus olimpiadoje medalius pelniusiems ir kitiems gerai pasirodžiusiems mūsų sportininkams bei jų treneriams išmokėti iki šio mėnesio 20 dienos. ELTA praneša, kad taip nuspręsta pirmadienį Vilniuje įvykusiame Premjero Andriaus Kubiliaus ir finansų ministro Vytauto Dudėno susitikime.
Iš viso olimpiečiams ir jų treneriams bei pagalbininkams premijuoti reikia 3 milijonų 993 tūkstančių litų. Finansų ministerijos skaičiavimu, 2,6 milijono litų gali skirti Kūno kultūros ir sporto departamentas iš jam šiemet valstybės biudžete numatytų lėšų, Eltai sakė finansų ministro patarėja Rima Kaziliūnienė. Likusią sumą turės pridėti Vyriausybė iš savo rezervo fondo, nes olimpiečių rezultatai pranoko lūkesčius ir premijavimui šiemet numatytą lėšų sumą.

Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus pirmasis pavaduotojas Arūnas Kazlauskas Eltai sakė, kad Olimpiadoje ne komandinėse varžybose pirmąją vietą iškovojęs disko metikas Virgilijus Alekna ir šaulė Daina Gudzinevičiūtė gaus po 400 tūkstančių litų, bronzos medalius pelniusios dvi irkluotojos bei viena dviratininkė - po 150 tūkst. Lt. Du sportininkai- baidarininkas ir penkiakovininkas - užėmę septintąsias vietas, premijuojami po 30 tūkst. Lt, aštuntą vietą pelnęs vienas imtynininkas - 20 tūkst. Lt. Vienas boksininkas, pasidalinęs 5-8 vietomis, turėtų gauti 37,5 tūkst. Lt. Treneriams skiriamos 50 procentų sportininko gauto piniginio prizo išmokos.

Piniginiai prizai trečiąją vietą iškovojusiai vyrų krepšinio rinktinei bus nustatyti tokia tvarka: 1,8 mln. Lt (premija už vieną bronzos medalį 150 tūkst. Lt padauginta iš žaidėjų - dvylika - skaičiaus) dalijama pagal indėlį žaidimo ir pasirengimo metu tarp sportininkų, trenerių, masažuotojų, mokslininkų. A.Kazlausko teigimu, premijoms skirta suma bus paskirstyta kartu su komandos treneriu, kapitonu ir Krepšinio federacijos prezidentu.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Į Vilnių atvežtas T. Matulionio sarkofagas (24)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje iškilmingai sutiktos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (369)

Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

Kaune į diakonus pirmą kartą įšventinti penki vedę vyrai (43)

Šeštadienį Kauno Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, susirinkus gausiai tikinčiųjų miniai, penki vedę įvairių profesijų vyrai įšventinti diakonais.

Pasaulį sudrebinęs desertas – jau Lietuvoje: už porciją ledų moka 4 eurus ir dar stovi eilėse (452)

Nors mūsų pokalbio metu Laurynas Rimavičius naujai įkurtoje ledų kavinėje dirbo tik antrą dieną, jo veidą jau puošė plati šypsena – Palangoje pristatęs naujovę jis kaipmat susilaukė stulbinančio poilsiautojų dėmesio.