Po daugybės bendro gyvenimo kartu skirtingais keliais pasukti nusprendę verslininkai Viktoras Uspaskichas ir Jolanta Blažytė-Uspaskich dar turi galimybę susitaikyti ar nutraukti santuoką nekaltindami vienas kito. Būtent tokį sprendimo būdą jiems siūlo santuokos nutraukimo bylą nagrinėjantis teismas. Bet ar jie ryšis priimti tokį sprendimą?
Viktoras Uspaskichas ir Jolanta Blažytė-Uspaskich
© A. Barzdžiaus nuotr.

Kreipdamasi į teismą J. Blažytė nurodė, kad santuoką su V. Uspaskichu nori nutraukti „dėl sutuoktinio kaltės“, tačiau žiniasklaidai apie jas nieko nekalba. Tyli ir jiems atstovaujantys advokatai, aiškinantys, kad neturi įgaliojimų komentuoti skyrybų procesą.

Į teismą J. Blažytės advokatė kreipėsi dar sausio 27 d., apie tai plačiai rašė spauda, buvo kalbama televizijos laidose, o pirmasis teismo posėdis surengtas tik praėjus 10 mėnesių. Bet tai – ne dėl teisėjų kaltės.

DELFI šaltiniai atskleidė, kad V. Uspaskichas ilgą laiką vengė skyrybų proceso: neatsiimdavo jam teismo siunčiamų dokumentų, tarp jų – ir J. Blažytės prašymo nutraukti santuoką.

Procesiniai dokumentai atsakovui buvo siunčiami ne tik Lietuvoje – kadangi iš Darbo partijos pasitraukęs V. Uspaskichas dirba Europos Parlamente Briuselyje, teismas dar kovo mėnesio pabaigoje buvo priverstas kreiptis į diplomatus – Lietuvos ambasadą Belgijoje.

Tačiau ir čia V. Uspaskichas ilgą laiką nepasirodė, nors ir buvo informuotas, kad yra gauti dokumentai iš Vilniaus miesto apylinkės teismo.

Oficialiai buvusiam „darbiečių“ lyderiui J. Blažytės ieškinys dėl santuokos nutraukimo buvo įteiktas tik birželio pabaigoje.

Šaltinių teigimu, V. Uspaskichas ir tiesiogiai, ir per tarpininkus ne kartą buvo informuotas, kad ambasadoje yra gauti teismo dokumentai, tačiau juos atsisakydavo priimti ir perduoti net kartu su V. Uspaskichu dirbantys jo atstovai. Vis dėlto, skyrybų bylos dokumentus europarlamentaro atstovams įteikė vienas ambasados vadovų.

Ir nors santuokos nutraukimo byla pagaliau teisme pradėta nagrinėti, tačiau aiškėja, kad sprendimas joje dar negreit gali būti priimtas – spalio 26 d. posėdyje teismas J. Blažytei ir jos atstovei pasiūlė galutinai suformuluoti ieškinio reikalavimus, o kai tai bus padaryta, V. Uspaskichui ir jo advokatui pateikti galutines savo pozicijas.

Skyrybų bylos teismas toliau ketina imtis tik kitąmet – posėdis suplanuotas sausio pabaigoje. Žinoma, tiek J. Blažytė, tiek V. Uspaskichas dar galėtų bylą baigti taikiai – sudaryti santuokos nutraukimo pasekmių arba separacijos sutartį. Tai reiškia, kad sutuoktiniai turtą pasidalintų tarpusavyje, o vėliau gyventų skyrium ir santuoką vėliau galėtų nutraukti, jeigu taip ir nesusitaikys.

Dar prieš prasidedant teismo procesui V. Uspaskichas DELFI buvo pareiškęs, kad šeima jam – vertybė, kurią tausos iki paskutinės sekundės. „Dar kol kas turiu žmoną. Yra pareiga, pagal mano dabartinę filosofiją, rūpintis šeima iki paskutinio“, – į klausimą, ar jo širdies nešildo nauji jausmai, atsakė V. Uspaskichas.

Iš Rusijos kilusiam 57-erių V. Uspaskichui tai antroji santuoka. Su pirmąja žmona jis yra susilaukęs dviejų vaikų, jie gyveno Baltarusijoje. Taip pat dviejų vaikų jis yra susilaukęs su J. Blažyte.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (252)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (121)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Išpuolis Barselonoje: išplatinta galimo įtariamojo nuotrauka

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (25)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (111)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (321)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (4)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (36)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (6)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

Dviejų vaikų mama mirė dėl to, kad laikėsi jai netikusios dietos (4)

Liepos 19 d. savo namuose Mandūroje, Vakarų Australijoje, buvo rasta be sąmonės parkritusi...