Nutraukta "Gazeta Wilenska" leidyba

Ketvirtadienį Vilniuje išleistas paskutinis savaitraščio lenkų kalba "Gazeta Wilenska" numeris.
Jo tiražas - 2 300 egzempliorių.

Pirmasis dienraščio "Gazeta Wilenska" numeris išleistas 1998 metų gruodžio 31 dieną, o šių metų pradžioje jį buvo nutarta leisti kartą per savaitę.

Laikraštį leido akcinė bendrovė "Gazeta Wilenska", kurios valdybai vadovavo radijo stoties "Znad Willi" savininkas, prezidento konsultantas Česlavas Okinčycas.

Praėjusių metų pabaigoje bendrovė laikraščio leidybos teises perdavė bendrovei "Viluka".

Jos atstovas Ričard Litvinovič sakė BNS, kad laikraštį teko uždaryti dėl prastos ekonominės situacijos, žmonėms nustojus pirkti 1,5 lito kainuojančios "Gazeta Wilenska".

Lenkijos spauda penktadienį jau komentavo savaitraščio žlugimą.

Dienraščiai "Trybuna" ir "Rzeczpospolita" rašo, kad "jau nuo pat pradžių "Gazeta Wilenska" turėjo nemažai finansinių sunkumų, kadangi dienraščio "nepastebėjo" nei organizacija "Wspolnota polska", nei paramos Rytuose gyvenantiems lenkams fondas".

Pasak laikraščių, kai kas manė, kad naujas leidinys gali pakenkti kitam lenkų kalba leidžiamam laikraščiui "Kurier Wilenski".

"Be to, nenoras padėti leidiniui tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje buvo siejamas ir nelabai mėgstamo tarp Lietuvos lenkų Č. Okinčyco asmenybe", rašo "Trybuna".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.

„Valstiečių“ kandidatas ir jo nuomonė apie Rusiją: kvietė visus prabusti (196)

Politologas ir valstiečių ir žaliųjų kandidatas į Seimą Kauno Aleksoto-Vilijampolės apygardoje Mindaugas Puidokas prieš kelerius metus turėjo gana neįprastą nuomonę apie Rusijos ir Ukrainos santykius.

Audringa lyderių dvikova: ko iš tiesų siekė R. Karbauskis? (874)

Ketvirtadienį LRT televizijos laidos „LRT forumas“ metu vyko paskutiniai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių debatai prieš antrąjį Seimo rinkimų turą. Emocingos dvikovos metu vienais realiausiu būsimosios valdančiosios koalicijos partneriais vadinami Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis svaidėsi kandžiomis replikomis bei skambiais pareiškimais, o kai kuriais klausimais pozicijos atrodė visiškai nesuderinamos. Tačiau kokios tikrosios šios dramatiškos kovos priežastys?

Nutraukti mirusio Seimo nario J. Poželos įgaliojimai, jo pamaina mandato atsisako (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį nutrūkusiais pripažino mirusio Seimo nario socialdemokrato Juro Poželos įgaliojimus.