Nutraukta feministės Pavilionienės byla ministrui

 (159)
Aukštesnysis administracinis teismas ketvirtadienį nutraukė administracinę bylą ir priėmė Vilniaus universiteto (VU) Visuotinės literatūros katedros bei Moterų studijų centro vadovės Aušrinės Marijos Pavilionienės prašymą atsisakyti skundo prieš švietimo ir mokslo ministrą.
A. M. Pavilionienė buvo padavusi į teismą Švietimo ir mokslo ministrą Kornelijų Platelį, prašydama įpareigoti jį užregistruoti mokslinio laipsnio diplomą ir atlyginti jai padarytą turtinę žalą.

Pareiškėja iš ministro prašė priteisti 1 620 litų.

Pernai rudenį Lietuvos mokslo taryba VU pasiūlė panaikinti VU Senato sprendimą suteikti habilituotos daktarės mokslo laipsnį A. M. Pavilionienei, nes jos monografiją "Lyčių drama" taryba įvertino kaip publicistinį, bet ne mokslinį darbą.

Tačiau VU Senatas dar kartą patvirtino A. M. Pavilionienės disertacijos gynimo komiteto nuomonę suteikti jai habilituotos daktarės mokslo laipsnį.

Švietimo ir mokslo ministras K. Platelis kovo 22 dieną įteikė užregistruotą habilituotos daktarės laipsnio diplomą A. M. Pavilionienei.

Kai ministras įteikė užregistruotą diplomą, A. M. Pavilionienė jau buvo padavus jį į teismą. Gavęs jos skundą, teismas buvo paskyręs nagrinėti bylą gegužės 4 dieną.

Gavusi diplomą, pareiškėja atsiuntė teismui prašymą atsisakyti skundo. Teismo posėdyje ketvirtadienį šalys nedalyvavo.

A. M. Pavilionienės monografija "Lyčių drama", kai kurių specialistų vertinimu, yra pirmasis Lietuvoje apgintas habilitacinis darbas, paklojęs pamatą teorinei ir praktinei feminizmo sklaidai, naujai mokslo krypčiai Lietuvoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VRK neturi teisinio pagrindo šalinti įtarimų sulaukusio rinkimų komisijos vadovo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neturi teisinio pagrindo iš pareigų šalinti įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukusio Karoliniškių apygardos L.Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininko Lino Lobeckio.

L. Linkevičius lankys Ruklos pabėgėlių integracijos centrą (13)

Po masinių muštynių Ruklos pabėgėlių integracijos centre, čia penktadienį vyksta užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Iš R. Karbauskio – kritika konservatoriams: kosmonautai yra (494)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis DELFI sakė jau pateikęs pasiūlymą ir konservatoriams, ir socialdemokratams dėl didžiosios koalicijos formavimo, nors negailėjo kritikos nei vieniems, nei kitiems.

G. Landsbergis: aš koalicijoje matau tris partijas papildyta (424)

Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad po Seimo rinkimų turėtų būti suformuota trijų partijų koalicija, nors vieniems iš potencialių partnerių - Valstiečių ir žaliųjų sąjungai - išsako kritikos dėl nenuoseklumo.

VRK neigia klaidinančią informaciją (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neigia apie kai kuriuos Seimo nario mandato siekiančius kandidatus, dalyvaujančius pakartotiniame balsavime, skleidžiamą klaidinančią informaciją, esą jie yra išrinkti daugiamandatėje rinkimų apygardoje, todėl už juos balsuoti pakartotiniame balsavime nereikia.