Nuteistojo parlamentaro grįžimas "išniekintų Seimą"

 (3)
Spaudos konferencijoje pirmadienį Seimo pirmininkas komentavo spaudos pranešimus apie A. Butkevičiaus ketinimus išėjus iš kalėjimo balotiruotis į Seimą.

"Lietuvos rytas" pirmadienį pranešė, kad nuteistasis Seimo narys A. Butkevičius paprašė Vilniaus sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijos administraciją atidėti teikimą teismui dėl atleidimo nuo likusios bausmės, kol bus sulaukta prezidento vadovaujamos Malonės komisijos sprendimo.

A. Butkevičius vasario pabaigoje bus atlikęs du trečdalius paskirtos bausmės ir nelaisvėje bus praleidęs 28 mėnesius. Kolonijos administracija galėtų tarpininkauti teismui, kad gerai elgęsis A. Butkevičius būtų atleistas nuo likusios bausmės ir paleistas anksčiau laiko.

Tačiau tokia teismo nutartis, atleidžianti A. Butkevičių tik lygtinai, neleistų jam dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Atleidimas nelaikomas visos bausmės atlikimu, o visos bausmės neatlikę asmenys pagal Konstituciją negali balotiruotis rinkimuose.

Malonės komisijos teigiamas sprendimas atvertų nuteistajam parlamentarui ne tik duris į laisvę, bet ir į Seimo rinkimus.

"Jo sugrįžimas iš kolonijos į Seimą būtų Seimo išniekinimas. Tikiuosi, kad prezidentas to nedarys", sakė V. Landsbergis. "Šiaip Lietuvoje visko būna", pridūrė jis.

Anot V. Landsbergio, tai, kad parlamentaras sėdi kalėjime, yra paradoksali situacija, kurią nulėmė įstatymų ir Konstitucijos netobulumas.

"Kairysis sparnas Seime taip pat padarė šią paradoksalią ir kompromituojančią situaciją Seime. Tai jų atsakomybė", sakė V. Landsbergis.

A. Butkevičius 1998 metais buvo nuteistas kalėti už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu. 1999 metų birželį Seimo dešinioji dauguma inicijavo mėginimą atimti A. Butkevičiaus parlamentaro mandatą, tačiau ši iniciatyva nesurinko pakankamai Seimo narių balsų.

A. Butkevičius savo kaltę neigė ir tvirtino tapęs V. Landsbergio inicijuoto politinio sąmokslo auka.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių (42)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (45)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (5)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (14)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (39)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.