Nuteistiesiems internetu naudotis uždrausta

 (2)
Vakar Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje - auklėjimo darbų kolonijoje oficialiai atidaryta kompiuterių klasė.
Šiais laikais kompiuteriais pasigirti gali visos įkalinimo įstaigos, tačiau jie skirti administracijai. O šioje kolonijoje galimybė naudotis kompiuteriais bus suteikta ir nuteistiesiems.

Idėja įdiegti šią naujovę kolonijos administracijai kilo dar pernai. Po derybų padėti nuteistiesiems pasiryžo Atviros Lietuvos fondas. Buvo skirta apie 90 tūkst. litų ir prieš mėnesį 12 visiškai naujų kompiuterių komplektų įvežta pro kolonijos vartus.

Laisvalaikio ir mokymo centre prie bibliotekos teko surasti patalpas ir čia įkurti kompiuterių klasę.

Norinčiųjų išmokti dirbti su kompiuteriais ar šiaip pažaisti netrūko. Teko net daryti šiokią tokią atranką.

Kol kas į šią klasę pavyksta patekti tik pažangiausiems ir nuobaudų neturintiems nepilnamečiams.

Klasėje vienu metu jų būna ne daugiau kaip keturi, o užsiėmimai vyksta po dvi su puse valandos. Naudotis internetu ir elektroniniu paštu nuteistiesiems griežtai uždrausta, o norintiesiems nusižengti šiais taisyklei nepavyks, nes šių programų paprasčiausiai nėra.

Nuteistieji dažniausiai žaidžia, klausosi muzikos, tačiau yra tokių, kurie domisi ir rimtesniais dalykais.

Kolonijos darbuotojai mano, kad eilių norint pasėdėti prie kompiuterio greitai neliks. Planuojama, kad po amnestijos iš šiuo metu kalinčių 183 vaikų apie 90 proc. išeis į laisvę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (35)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (20)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (29)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (50)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (882)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.