Nustatyta Seimo rinkimų data

 (4)
Eiliniai Seimo rinkimai vyks spalio 8 dieną.
Dekretą dėl parlamento rinkimų surengimo prezidentas Valdas Adamkus pasirašė penktadienį.

Konstitucija skelbia, kad eiliniai Seimo rinkimai rengiami ne anksčiau kaip prieš du mėnesius ir ne vėliau kaip prieš mėnesį iki pasibaigiant Seimo narių įgaliojimams.

Šio parlamento kadencija baigiasi lapkričio 25 dieną, todėl rinkimai turi vykti tarp rugsėjo 25 ir spalio 25 dienos.

Įstatymai numato, kad Seimo rinkimai turi vykti sekmadienį.

Prezidento patarėjas Darius Kuolys sakė BNS, kad, pasirinkdamas spalio 8-ąją, šalies vadovas siekia užtikrinti stabilumą valstybėje, keičiantis Seimo sudėčiai ir Vyriausybei.

Pasak patarėjo, spalio pradžioje įvyksiantys rinkimai leistų gruodžio viduryje Lietuvai turėti naują ministrų kabinetą. Naujoji Vyriausybė turėtų laiko peržiūrėti 2001-ųjų metų biudžetą ir prisiimti atsakomybę už jo bei Vyriausybės kompetencijoje esančių valstybės reikalų tvarkymą.

Penktadienį V. Adamkus laišku informavo Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) apie savo sprendimą dėl rinkimų datos bei pasiūlė pakartotinius rinkimus rengti po dviejų, o ne po trijų, kaip iki šiol, savaičių.

Teisės aktuose pakartotinių rinkimų data nėra apibrėžta, tačiau iki šiol tradiciškai jie vykdavo po trijų savaičių.

Prezidento rinkimų antrasis turas vyksta, praėjus dviem savaitėms nuo pirmojo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (6)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (9)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (449)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.