Nusišovė aukštas karininkas

 (4)
Krašto apsaugos savanoriškų pajėgų (KASP) vadas pulkininkas Arvydas Pocius BNS korespondentui sakė, kad karininkas sau į galvą šovė tarnybiniu pistoletu "Makarov". Nelaimė įvyko jo tarnybiniame kabinete Olandų gatvėje.

42 metų R. Karlas paliko priešmirtinį laišką, kuriame, pasak A. Pociaus, atsiprašė žmonos, sūnaus ir dukros. Mirusysis buvo buvo kartą išsiskyręs ir gyveno su antrąja žmona. Manoma, kad jis nusišovė dėl šeimyninių aplinkybių.

KASP yra sudėtinė Lietuvos kariuomenės dalis.

R. Karlas vadovavo Vilniaus apskrities teritorinės gynybos štabo 82-jam batalionui. Pasak A. Pociaus, tokio rango karininkų yra dar 37.

Po ekspertizės paaiškės tiksli R. Karlo savižudybės valanda. Spėjama, kad nelaimė įvyko apie 17 valandą.

Tyrimą atlieka Generalinė prokuratūra ir Karo policija.

Praėjusiais metais nusižudė 2, 1998 metais - 1 karys.

Apskritai Lietuva pagal santykinį savižudybių skaičių laikoma viena pirmaujančių pasaulyje.

Šiemet kariuomenės vadas brigados generolas Jonas Kronkaitis yra patvirtinęs savižudybių profilaktikos priemonių krašto apsaugos sistemoje planą.

Jame numatyta skirti daugiau dėmesio, atrenkant jaunuolius į privalomąją pradinę karo tarnybą, organizuoti reguliarius karininkų, puskarininkių ir seržantų švietimą psichologiniais ir psichiatriniais klausimais, skaityti paskaitas apie savižudybių prevenciją.

Taip pat jau paruoštos individualios atmintinės vadams ir kariams, padedančios atpažinti depresijos simptomus ir aiškinančios, kaip į juos reaguoti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl įvykio su VSAT tarnybiniu šunimi (51)

Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas perimti Pagėgių savivaldybėje įvykusio nelaimingo įvykio tyrimą, kurio metu žuvo VSAT tarnybinis šuo.

Atsidūręs galingiausio Lenkijos žmogaus taikiklyje, slapstytis neketina: žinau, kad po šito interviu jis pasius (23)

Iš pirmo žvilgsnio Lenkijos Konstitucinio Tribunolo pirmininkas Andrzejus Rzeplinskis atrodo ramut ramutėlis. Tačiau taip pasakytų tik su Lenkijos vidaus problemomis nesusipažinęs stebėtojas. Iš tiesų A. Rzeplinskis atsidūrė šiuo metu galingiausio Lenkijos žmogaus – Jaroslawo Kaczynskio – taikiklyje, nes nepakluso jo valiai.

Stulbinantys skaičiai: jei rinkimuose jaunimas susivienytų – galėtų išrinkti pusę Seimo (51)

Jauni žmonės įgauna vis daugiau reikšmės politikams, kandidatuojantiems į įvairias valdžios institucijas. Ne išimtis ir šių metų Seimo rinkimai. Ir nors 2012 m. Seimo rinkimuose savo valią išreiškė vos 18 proc. jaunų žmonių, 2015 m. situacija smarkiai pasikeitė – pernai metų pirmajame savivaldybių tarybų ir merų rinkimų ture balsavo 31 proc. jaunimo.

Turtuolių ganyklų pakrantėse neatsiras: Seimas privėrė Pandoros skrynią (51)

Trečiadienį Seimo aplinkos apsaugos komitete buvo svarstomos naujojo Saugomų teritorijų įstatymo pataisos. Iki pirmojo rinkimų turo įstatymas priimtas nebus, be to, iš įstatymo projekto komitete buvo išbraukta viena daugiausiai landų galėjusi atverti nuostata – leidimas aptverti vandens telkinių pakrantes, įrengiant ten ganyklas.

L. Graužinienė: kai kurie Seimo nariai dėl išeitinių elgėsi negarbingai (16)

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė tikisi, kad jos pateiktas Seimo statuto pataisas dėl parlamentarų išeitinių sumažinimo priims dar šios kadencijos parlamentas, nors kilus ginčams dėl svarstymo datos ji pasirinkta pačioje kadencijos pabaigoje.