Policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius trečiadienį nurodė sustiprinti policijos priemones užtikrinant viešąją tvarką, žmonių ir eismo saugumą, teisės pažeidimų bei galimų teroro aktų prevenciją.
V. Grigaravičius
© ELTA
Toks nurodymas duotas po neseniai surengtos slaptos tarptautinės operacijos, kurios metu buvo užkirsta galimybė teroristams įsigyti medžiagų sprogimams vykdyti. Apie šią operaciją žurnalistams po antradienį surengto Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio pranešė V.Grigaravičius.

"Kelių valstybių pastangomis buvo sutrukdyta teroristams gauti pavojingą krovinį, kuris galėjo būti panaudotas įvairių sprogimų rengimui. Tai buvo visai šalia Lietuvos, todėl mes manome, jog yra reali grėsmė", - žurnalistams sakė policijos vadovas.

V.Grigaravičius atsisakė atskleisti, kokioje šalyje buvo surengta minėta operacija bei kitas jos detales. Tuo tarpu NSKG komiteto surengtame spectarnybų ir teisėsaugos institucijų atstovų pasitarime dalyvavęs Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pocius žurnalistams teigė negalintis atmesti, jog teroristų taikiniu gali tapti ir Lietuva.

"Mes negalėtume atmesti, jog Lietuva ar joje esančios užsienio valstybių atstovybės negali tapti teroristų taikiniu, bet VSD negalėtų patvirtinti, jog grėsmė yra reali", - sakė laikinai VSD vadovaujantis A.Pocius.

Jis pranešė, jog ketvirtadienį yra šaukiamas Tarpžinybinės koordinacinės komisijos kovai prieš terorizmą posėdis, kuriame ketinama kalbėti apie "papildomas prevencines priemones".

NSGK pirmininkas Alvydas Sadeckas teisėsaugos institucijų atstovus paragino imtis ir prevencijų priemonių prieš galimus neramumus šalies viduje. V.Grigaravičius žurnalistams patvirtino, jog dėl apkaltos prezidentui Rolandui Paksui šalyje yra padidėjusi įtampa, tačiau A.Sadecko teigimu, nėra operatyvinės informacijos apie galimas riaušes.

Šį šeštadienį prezidento R.Pakso šalininkai rengia protesto akciją. Seimas praėjusią savaitę pradėjo apkaltos procesą prezidentui, kuris yra kaltinamas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją ir sulaužęs duotą priesaiką.

Kaip pranešė Policijos departamento atstovė spaudai, generalinis komisaras teritorinių ir specializuotų policijos įstaigų vadovams nurodė sustiprinti prekybos centrų, geležinkelio stočių, oro ir jūrų uostų bei kitų masinių žmonių susibūrimo, masinių renginių vietų bei užsienio šalių atstovybių, kitų svarbių objektų kontrolę ir priežiūrą.

Magistraliniuose keliuose dislokuotiems kelių patruliams pavedama tikrinti transporto priemones, pervežančias įtartinus krovinius ar žmonių grupes. Nurodyta tikrinti prie svarbių objektų, važiavimo maršrutų ir žmonių susibūrimo vietose paliktas transporto priemones.

Policijos įstaigų vadovams generalinis komisaras taip pat nurodė organizuoti teorinius tarnybinius mokymus vadovaujamiems pareigūnams pagal patvirtintus policijos specialiųjų priemonių planus. Sustiprinti budrumą pasienyje antradienį nurodė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Jurgis Jurgelis.

Lietuvoje teroro aktų prevencija susirūpinta jau po 2001 metų rugsėjį tarptautinių teroristų ir organizacijos "Al Qaeda" surengtų išpuolių Niujorke bei Vašingtone, nusinešusių maždaug 3 tūkstančius gyvybių. Pastaruosius nurodymus sustiprinti budrumą, kaip manoma, paskatino praėjusią savaitę Ispanijos sostinėje Madride surengti teroristiniai sprogdinimai, per kuriuos žuvo 200 ir buvo sužeisti daugiau kaip 1400 žmonių.

Įtariama, kad sprogdinimus surengė su tarptautine teroristine organizacija "Al Qaeda" susiję asmenys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (18)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (246)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (392)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (62)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (60)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto,...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (22)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (4)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (219)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (19)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...