Nuosaikiųjų konservatorių pasitraukimas nereiškia partijos skilimo

 (3)
"Keliolikos žmonių grupės pasitraukimas iš partijos nereiškia, kad atsiranda koks nors esmingas susipriešinimas tarp partijos narių ir jos struktūrų. Todėl visos propagandinės kalbos apie tariamą konservatorių "skilimą" neatitinka tikrovės arba labai iškraipo "skilimo" sampratą", rašoma konservatorių spaudos tarybos pranešime.
Spaudos tarnyba pranešė, kad konservatorių partijos Kauno miesto Šilainių skyrius trečiadienį pritarė partijos Priežiūros komiteto sprendimui pašalinti ekspremjerą Gediminą Vagnorių bei jo šalininkus iš partijos, jei jie nepasinaudos jiems suteikta galimybe iki balandžio vidurio apsispręsti.

Kaip skelbta, jei jie iki šio termino negrįš į konservatorių frakciją Seime, jie nebebus laikomi partijos nariais.

Septynių Kauno skyrių bendrame pareiškime, be kita ko, sakoma, kad jie smerkia "neatsakingus šios grupuotės veiksmus, neabejotinai darančius žalą partijos politinei veiklai ir laiko juos nesuderinamais su naryste partijoje".

Nuosaikieji konservatoriai pareiškė neketiną keisti savo nusistatymo atsiriboti nuo "motininės" konservatorių partijos ir sutinka būti pašalinti iš partijos.

Kaip žinoma, dvylika ekspremjero G. Vagnoriaus šalininkų Seime kovo pabaigoje atskilo nuo "motininės" konservatorių frakcijos ir susibūrė į Nuosaikiųjų (konservatorių) frakciją.

Patys ekspremjero G. Vagnoriaus šalininkai sprendimą pašalinti jį iš konservatorių partijos įvertino kaip dar vieną žingsnį, tolstant nuo partijos rinkimų programos, bei atsisakymą siekti dialogo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (644)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (108)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (42)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (843)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.