Nuosaikieji siūlo trumpinti įkalinimą prieš teismą

 (2)
Nuosaikieji konservatoriai siūlo taisyti įstatymus, kad įkalintų įtariamųjų bylos būtų nagrinėjamos greičiau.
Anot Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos spaudos tarnybos pranešimo, frakcija inicijuoja Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pakeitimus, skatinančius greičiau išnagrinėti baudžiamąsias bylas.

Iki šiol įstatymas neribojo laikotarpio, per kurį nusikaltimais įtariami asmenys galėjo būti laikomi įkalintais, teismui nepriėmus nuosprendžio.

Anot Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos narės Nijolės Oželytės, tokia tvarka pažeidžia ne tik kaltinamųjų, bet ir nukentėjusiųjų teises, nes bylos vilkinimas dažnai užkerta kelią teisingam bylos sprendimui.

Projektu nustatoma maksimali kardomojo kalinimo trukmė 3,5 metų, nepilnamečiams - 1,5 metų.

Be to, siūloma BPK papildyti naujomis kardomosiomis priemonėmis, švelnesnėmis negu kalinimas, tačiau galinčiomis smarkiai suvaržyti įtariamąjį. Tai įsipareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir asmens dokumentų paėmimas.

Be to, projektu siūloma, jeigu įtariamasis pažeidinėja ir šias priemones, sudaryti teismui galimybę skirti dar vieną (išskyrus kardomąjį kalinimą) kardomąją priemonę.

Tarptautinės institucijos smarkiai kritikuoja Lietuvos teisingumo sistemą dėl ilgo kalinimo ir kardomojo kalinimo laiko. Pernai Lietuvoje apsilankęs Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pranešėjas šveicaras Andreas Grossas (Grosas) savo raporte įvardijo kardomąjį kalinimą bei ilgas laisvės atėmimo bausmes kaip pagrindines Lietuvos pataisų sistemos problemos.

Užsienio stebėtojai pažymi, kad Lietuvoje neretas atvejis, kai įtariamasis teismo laukia trejus - penkerius metus. Vienas ryškiausių tokių atvejų - penkerius metus nelaisvėje be teismo praleidęs buvęs verslininkas Arvydas Stašaitis.

Seime svarstomoje naujojoje Baudžiamojo kodekso redakcijoje Vakarų valstybių pavydžiu siūloma išplėtoti probacijos - lygtinio paleidimo sistemą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

M. Jastramskis: susijungę į koaliciją su „valstiečiais“ socialdemokratai gali išnykti (1)

Jei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarytų valdančiąją koaliciją su Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), tikėtina, kad per kitus rinkimus pastaroji išnyktų kaip reikšminga partija iš Lietuvos politinės sistemos. Taip LRT RADIJUI sako politologas Mažvydas Jastramskis. Su juo nesutinka politologas Bernaras Ivanovas. Anot jo, tikimybė, kad žalieji dėl koalicijos bandys tartis su socialdemokratais, o ne su konservatoriais daug didesnė.

R. Karbauskis nesako, ką siūlys į premjerus (22)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sako, kad derėtis kvies konservatorius ir socialdemokratus. LVŽS kol kas neatskleidžia, kas gali būti siūlomas į premjerus.

R. Karbauskis: esu tikras, kad prezidentė supranta, kokia yra tautos valia (48)

Seimo rinkimus reikšminga persvara laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis sako esąs tikras, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė supranta, kokia yra tautos valia.

G. Landsbergis: atsiprašau, kad pavyko taip, kaip pavyko (366)

Seimo rinkimuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) laimėjo kur kas mažiau mandatų, negu tikėjosi ir užėmė antrą vietą. Pirmininkas Gabrielius Landsbergis stebėjosi, kad į parlamentą pateko daug žmonių, nepažįstamų ne tik oponentams, bet ir juos rėmusiai partijai.

Prezidentė kviečia susitikti rinkimus laimėjusių partijų lyderius (82)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pranešė pirmadienį kviečianti susitikti laimėjusių rinkimus partijų lyderius.