Nuosaikieji ragina atsisakyti pražūtingo liberalizavimo

 (3)
Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcija ragina Vyriausybę atsisakyti pragaištingo žemės ūkio liberalizavimo ir nedelsiant atnaujinti eksporto rėmimą bei pieno supirkimo kainų palaikymą.
"Nemokėdama keliasdešimties milijonų, valstybė realiai praranda šimtus milijonų litų ir grėsmingai didina nedarbą. Tai tik kelia teisėtą žemdirbių nepasitenkinimą ir socialinę įtampą kaime", teigiama penktadienį išplatintame pranešime spaudai.

Pasak pranešimo, staigus pieno produktų, iš kurių gyvena apie 70 proc. žemdirbių, supirkimo kainų sumažinimas tapo nepakeliama našta kaimo žmonėms.

Nuosaikieji konservatoriai mano, kad tokį kainų kritimą lėmė Finansų ministerijos ir Vyriausybės praėjusiais metais nutrauktas eksporto rėmimo, supirkimo kainų palaikymo ir kitų programų finansavimas.

"Patirtis rodo, kad Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė yra tikrai liberaliųjų pažiūrų, tačiau reikia atsižvelgti ir į finansines valstybės išgales", BNS sakė Lietuvos prezidento patarėjas žemės ūkiui Raimundas Dužinskas.

Jo nuomone, pieno kainų liberalizavimas susijęs su nebeišgalėjimu žemdirbiams mokėti subsidijų.

"Rinkos ekonomikos požiūriu sprendimas liberalizuoti pieno kainas yra racionalus, tačiau socialine prasme tai sukels daug neigiamų pasekmių", kalbėjo R. Dužinskas.

Pasak nuosaikiųjų konservatorių, nutrauktas programų finansavimas atitolins, o ne priartins Lietuvą prie Europos Sąjungos žemės ūkio.

"Jei ir toliau bus neteisingai liberalizuojamas Lietuvos žemės ūkis, tai iki įstojimo šalyje liks nedaug žemdirbių, kuriems būtų teikiama tokia ES finansinė parama", sakoma pranešime.

Prezidento patarėjas nenori visiškai su tuo sutikti. Jo nuomone, tą aiškiai įrodo Estijos pavyzdys.

"Pieno gamyba Estijoje siekia 700 tūkst. tonų per metus, o derybose su ES ji užsiprašė 900 tūkst. tonų", sakė R. Dužinskas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (236)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1223)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (224)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.