"Nuosaikieji" nepatenkinti nauju įstatymo projektu

 (3)
Seimo Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcija neketina paremti Visuomenės informavimo įstatymo pataisų.
Įstatymo projektas Seimui bus pateikiamas ketvirtadienį. Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos seniūnas Rimantas Pleikys spaudos konferencijoje ketvirtadienį šį įstatymo projekto variantą įvertino kaip sudarantį prielaidas informacijos laisvės suvaržymams.

Tokias grėsmes, jo nuomone, kelia 3 straipsnio 4 dalis, kuriame nurodomos sąlygos, kai naudojimasis informacijos laisve gali būti ribojamas.

Įstatymo projekte sakoma, kad tokius ribojimus "numato įstatymas ir kurios demokratinėje visuomenėje būtinos Lietuvos valstybės saugumo, teritorinio vientisumo, viešosios tvarkos interesams, konstitucinei santvarkai ginti, siekiant užkirsti kelią teisės pažeidimams ir nusikaltimams, žmonių sveikatai bei dorovei, taip pat kitų asmenų privačiam gyvenimui, orumui ar teisėms apsaugoti, užkirsti kelią konfidencialios informacijos atskleidimui ar teisminės valdžios autoritetui ir nešališkumui garantuoti".

Pasak R. Pleikio, "tokia plati ir aptaki formuluotė gali būti paranki valdininkams ir politikams, linkusiems apriboti visuomenės informavimo priemonių teisę būti išsamiai informuotoms".

Taip pat nuosaikiuosius konservatorius neramina įstatymo projekto 13 straipsnio 3 dalis, kuria "draudžiama filmuoti ir fotografuoti asmenis ar skelbti jų atvaizdus visuomenės informavimo priemonėse be šių asmenų sutikimo".

"Vadinasi, kiekvienas į kadrą patekęs žmogus turėtų teisinį pagrindą reikalauti kompensacijos už neva pažeistą jo teisę į privatų gyvenimą", teigė jis.

Nuosaikieji konservatoriai taip pat nepritaria Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos sudarymo principams, nes, jų vertinimu, tokia taryba gali tapti itin politizuota.

Projekte numatoma, kad LRT taryba sudaroma iš 12 asmenų: 4 skiria prezidentas, 4 Seimas (iš jų 2 - iš opozicinių frakcijų siūlomų kandidatų), 4 - Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija bei Lietuvos švietimo taryba.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis jau vardina, kas ir kuo galėtų tapti derybos - su dviem partijomis (1)

Rinkimuose pirmaujančių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis sako, kad premjeru gali būti siūlomas ir nepartinis kandidatas, o krašto apsaugos ministrą galės siūlyti prezidentė.

R. Šimašius: kai kurie „valstiečių“ pasisakymai kelia nerimą (10)

Liberalų sąjūdžio lyderis Remigijus Šimašius džiaugiasi, kad jo partija turės didžiausią iki šiol frakciją Seime. Pasak jo, akivaizdu, kad liberalai nėra pageidaujami valdančiojoje koalicijoje, todėl yra pasiruošę dirbti opozicijoje.

R. Karbauskis: premjeru galėtų būti ir nepartinis (15)

Būsimos Vyriausybės vadovu galėtų būti ir nepartinis kandidatas, teigia daugiausiai mandatų naujos kadencijos Seime turėsiančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Po Vijūnėlės skandalo Vyriausybė spręs, kokius klausimus galima svarstyti be derinimo procedūros

Vyriausybė šią savaitę spręs, kokius klausimus ministrų kabinetas gali svarstyti skubiai - praleisdamas derinimo procedūrą.

VRM išvados dėl policininko žūties kelia abejonių (7)

Paskelbtos Vidaus reikalų ministerijos išvados dėl policininko žūties rugpjūtį Tryškiuose. Kalti patys pareigūnai, nesugebėję sutramdyti smurtautojo, nes blogai išsidėstė ir užsiėmė saviveikla. Visa tai dėl netinkamo pasirengimo, todėl ministerija įpareigojo generalinį policijos komisarą nuo kitų metų sausio profesinės taktikos įskaitas padaryti privalomas.