"Nuosaikieji" nepatenkinti finansų ministru

 (11)
Nuosaikiesiems konservatoriams kyla vis daugiau abejonių dėl finansų ministro Vytauto Dudėno veiklos ir kompetencijos, tačiau jie teigia kol kas nematą būtinybės inicijuoti ministrui interpeliaciją.
Pirmadienio pavakarę ekspremjero Gedimino Vagnoriaus bendraminčius Seime subūrusi Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcija buvo pasikvietusi pokalbio finansų ministrą V. Dudėną bei Švietimo ir mokslo ministerijos vadovą Kornelijų Platelį.

Po frakcijos posėdžio išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad "V. Dudėnas nepajėgė paaiškinti šalyje susidariusios finansinės padėties, taip pat ir to, ar Vyriausybė imsis kokių nors konkrečių veiksmų smukusioms valstybės biudžeto pajamoms atstatyti".

Po posėdžio frakcijos seniūnas Rimantas Pleikys žurnalistams sakė, kad frakcija neatmeta minties inicijuoti ministrui interpeliaciją.

Kitas nuosaikusis konservatorius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Juozas Listavičius, sakė, kad "tai ne pirmas kartas, nieko stebuklinga", kai finansų ministras nepalieka frakcijai gero įspūdžio.

J. Listavičiaus teigimu, ministras V. Dudėnas nepateikė nė vienos minties, "kas numatoma, kad iš tos duobės būtų pradėta lipti".

"Visi žino, kad kompetencija niekam nemaišytų", sakė J. Listavičius.

Tačiau, jo teigimu, nuosaikieji konservatoriai mato tikslą "ne interpeliaciją, o išeiti iš užburto rato".

"Gal triukšmą sukeltume, gal palaikytų opozicinės partijos, bet ką tuo pasieksi?", samprotavo J. Listavičius.

Anot jo, "reikia priemonių plano, o interpeliacija pats kraštutinis atvejis".

R. Pleikys BNS taip pat sakė, kad turėdami galvoje tai, jog iki Seimo rinkimų liko tik keturi mėnesiai, nuosaikieji konservatoriai abejoja, ar interpeliacija "duotų deramą efektą".

V. Dudėnas yra Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) partijos ir jos frakcijos Seime narys.

Konservatorių frakcijos seniūnas Arvydas Vidžiūnas, žurnalistų paklaustas dėl galimos interpeliacijos konservatoriui ministrui, ironizavo.

"Opozicijos veikimas yra lėtas ir tragiškas. Kadangi kairioji opozicija to nesugeba padaryti, nuosaikieji mielai prisidės", sakė A. Vidžiūnas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (12)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (3)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (112)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.

V. Putino žaidimai prie Baltijos šalių: ko laukti ateityje (96)

Buvusi KGB būstinė Vilniuje yra niūri vieta, kurioje vaidenasi. Tai didelis XIX a. neoklasicistinės architektūros pastatas, kurio sienos buvo pakankamai storos, kad nuslopintų bet kokius tardomųjų riksmus. Kameros pastato rūsyje yra tokios pat šaltos ir drėgnos, kokios jos buvo sovietmečiu, akmeniniai laiptai veda į slogią ir klaustrofobišką patalpą, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė tūkstančiams įkalintųjų ir kurios sienoje dar matyti kulkų pėdsakų. Galite įsivaizduoti, kaip žmonės tais laikais skubėdavo pro šalį, bijodami pažvelgti į pastato pilkšvą fasadą, nes žinojo, kas vyksta už jo sienų, žurnale „The Spectator“ rašo Paulas Woodas.