Nuosaikieji konservatoriai priešinasi Ignalinos pirmojo bloko uždarymui

Tačiau manoma, kad balandžio 20 dieną, kai šis įstatymo projektas vėl bus svarstomas Seime, dėl jo kils nemažai smarkių diskusijų, nes jam priešinasi Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcija Seime, kuriai priklauso ir ekspremjeras Gediminas Vagnorius.

Įstatymo projekte numatyta, kad tikslią galutinio reaktoriaus sustabdymo datą nustatys Vyriausybė, atsižvelgdama į eksploatacijos nutraukimo programos vykdymą ir jos finansavimą iš Lietuvos ir tarptautinės finansinės pagalbos šaltinių.

Pagal projektą, Ignalinos AE turės parengti eksploatacijos nutraukimo programą, kurioje bus numatyta finansinės ir techninės pirmojo bloko sustabdymo, radioaktyvių atliekų tvarkymo ir jų laidojimo galimybės.

G. Vagnorius žurnalistams teigė, kad Lietuva neturėtų prisiimti nepakeliamų įsipareigojimų, neturėdama garantijų iš tarptautinių finansinių institucijų.

Be to, jis mano, kad šie milijardiniai įsipareigojimai priimami dėl politinių interesų, todėl teigė norįs tikėti, kad "nugalės sveikas protas" ir šis įstatymo projektas bus atidėtas.

Dabar skelbiama IAE pirmojo bloko uždarymo kaina apie 20 mlrd. litų, tačiau ši suma gali kisti. Dabar vyriausybiniame jėgainės uždarumo fonde yra apie 100 mln. litų.

Pernai priimtoje energetikos strategijoje Lietuva įsipareigojo IAE pirmąjį bloką uždaryti iki 2005 metų, o dėl antrojo bloko stabdymo datos turės būti nutarta 2004 metais.

Ignalinos jėgainė pagamina apie 73 proc. visos Lietuvoje naudojamos elektros energijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Adamkus: Lietuvos ir Lenkijos santykiai apgailėtinai atšalo (9)

Lietuvos ir Lenkijos santykiai apgailėtinai atšalo, konstatuoja buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. Interviu savaitraščiui „Veidas“ jis išreiškė viltį, kad ateityje kaimyninių šalių santykių nebetemdys smulkūs nesutarimai dėl pavardžių ar vietovardžių rašybos.

L. Graužinienė: prekybos tinklai sąmoningai kėlė nepasitenkinimą valdžia (73)

Seimo pirmininkė pareiškė, kad didieji prekybos tinklai, iš visų alkoholio pirkėjų reikalaudami rodyti asmens dokumentą, galbūt specialiai sukėlė nepasitenkinimą šalies valdžia. Pasak Loretos Graužinienės, tokiu būdu jie priešinosi prekybos alkoholiu sugriežtinimui.

L. Graužinienė balsuotų už H. Clinton (17)

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose balsuotų už Demokratų partijos iškeltą kandidatę Hillary Clinton.

Į Lietuvą pagal ES programą perkelti dar 9 sirų pabėgėliai (40)

Į Lietuvą pagal Europos Sąjungos (ES) programą antradienio vakarą buvo perkelti devyni pabėgėliai iš Sirijos, BNS pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Prezidentė apdovanos žydų gelbėtojus (17)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį apdovanos beveik pusšimtį asmenų, kurie Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo Holokausto.