Šiuolaikinės technologijos – socialiniai tinklai, speciali internetinė programa viešbučiams Booking.com ir prie degalinės „BalticPetroleum“ įrengta speciali aikštelė ieškančiųjų būsto nuomos poreikiams tenkinti – gerokai „ištirpdė“ Palangos bobučių, siūlančių pakelėse kur apsigyventi, gretas.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Tačiau dalis nepasidavė naujovėms – iki šiol mindžikuoja prie įvažiavimo į miestą. Būtent tokios moterėlės – ir vyriokai –priešpiet antradienį atsidūrė Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiųjų tyrėjų Edvardo Domarko ir Mariaus Buračoakiratyje.

Šie pareigūnai kartu su šių eilučių autoriumi įspėti pakelės „bobučių“ nežymėtu automobiliu į Palangą įvažiavo nuo viaduko.

„Šiemet jau kartą važiavome su tokia misija – mašina buvo žymėta policijos ženklais, todėl ją pamačiusios bobutės nėrė į pakelės krūmus. Tikimės, kad mašinai esant nežymėtai, bus kitaip“, – vylėsi pareigūnai. Anot jų, žodis apie pareigūnų pasirodymą pakelėje sklinda kaip žaibas – vienam pažeidėjui nebaigus surašyti protokolo, kiti jau dingsta.

„Įprastai pirmiausia tokius pažeidėjus įspėjame. Tai reiškia, kad pažeidėjo duomenys atsiduria policijos duomenų bazėje. Antrą kartą rašomas administracinio nusižengimo protokolas – skiriama bauda nuo 90 iki 140 eurų“, –teigė vyr. tyrėjas E. Domarkas.

Šįkart sėkmė buvo policininkų pusėje – prie Palangos riboženklio stoviniavo du pensinio amžiaus vyrai, vienas jų laikė lentelę su laiko ir lietaus išblukintu telefono numeriu.

Pasiteiravus, kodėl paslaugų nesiūlo tam skirtoje aikštelėje, o stoviniuoja atokiai, kur tokios paslaugos siūlyti negalima, vienas jų, prisistatęs „užsiiminėjančiu aikido karatė ir padedantis policijai Palangoje gaudyti narkomanus“, teigė, kad aikštelėje veikia „sava gauja“.

„Nuvažiuosi į ją, stovėsi ir nieko negausi, nors pati mintis tokios aikštelės – labai gera, – reziumavo vyras, kaip paaiškėjo, gyvenantis Kastyčio gatvėje. – O arčiau centro poilsiautojus „nuima bobos“, jų ten lūkuriuojančios – mums nieko netenka, todėl čia ir stovime“.

Prasižengėlis vis tik sutiko, kad pareigūnai turi dirbti tokį darbą: „Tvarka turi būti. Kai kurie policijos prisibijo. Jei neprisibijotų, pakelės būtų pilnos „bobų“.

Kol E. Domarkas kitam senjorui surašinėjo protokolą, mano pašnekovas „karatistas“ prisipažino dirbąs „kartu“ su pareigūnais: „Gaudome narkomanus mieste. Dabar jau ir moksleiviai nuo 10 metų žolę rūko, prekiauja, baisu. Aš žinau jų vietas, kur jie renkasi“.

Pareigūno draugiškai įspėtas, kad nesilaikant tvarkos, kitąkart teks patuštinti kišenę baudai, vyriokas nesispyriojo: „Gerai, nestovėsiu. Paleisite mane?“

„Žiūrėsime. Jeigu nesate anksčiau įspėtas ar baustas, tada paleisime“, – jam sakė policininkas.

„Nesu. Tikrai nesu“, – patikino.

Pasirodo, kad vyras nemelavo – jo pateikti duomenys atitiko pareigūnų turimą informaciją policijos bazėje.

Kol „policijos rėmėjui“ buvo surašomas protokolas, pakalbinau kitą palangiškį. Šis – iš Prieaušrio gatvės.

„Jeigu stovėčiau arčiau miesto, nieko namo neparsivesčiau (suprask: nerasčiau norinčiųjų apsigyventi – aut.) Ir taip ši vasara – labai bloga, nieko nėra toje Palangoje. Aš žmonių „gaunu“ tik tada, kai visa Palanga – jau pilna. Visi nori kuo arčiau jūros, centro, – pasakojo Prieaušrio gatvės gyventojas. – Šią vasarą tik per auto ralį buvo daugiau žmonių“.

„Tai pastovių klientų neturite?“ – pasiteiravo pareigūnai.

„Ne“, – išgirdo.

Abu vyrai tvirtino, kad jie retai pakelėje stoviniuoja siūlydami apgyvendinimo paslaugas.
„Va, tabobelka“ su skrybėle – pagrindinė čia, niekada nesitraukia nuo kelio, – rodė į senjorę moterį už bene šimto metrų vienas įspėtųjų. – Ją čiupkite“.

Jį, įsismarkavusį, pertraukė pareigūnas. „Susipažinkite su protokolu, pasirašykite, kad esate įspėtas. Kitąkart teks jus bausti. Bauda – nuo 90 iki 140 eurų. Pasvarstykite kitąkart eidamas čia“, – sakė M. Buračas.

„Oho, tikrai nemaža“, – sutiko vyriškis.

Vyrai nubidzeno savo keliais, o mes pajudėjome link Kretingos ir Klaipėdos gatvių sankryžos. Dėmesį patraukia dvi pakelėje lūkuriuojančios apie 60 metų moteriškės. Prie jų sulėtinus greitį, jos abi šasteli prie mašinos, bet išvydusios jos viduje pareigūnus, atatupstos pasitraukė.

Pareigūnai išlipa ir jas įspėja. Abi moterys kratė galvas: „Tikrai nieko nesiūlome. Išėjome abi pasišnekėti. Žiūrėkite, nieko neturime – jokio plakato“.

Į pastebėjimą, kad ką tik abi liuoktelėjo link automobilio, viena palangiškė (net liežuvis neapsiverčia vadinti „bobute“) atsako pakeltu balsu: „Ką jūs čia kalbate? Važiuoju iš sodo“.

„Miela ponia, žinote tokį posakį: „Nebūkite gudresnė už penktoką? – draugiškai klausia vyr. tyrėjas M. Buračas. – Surašysime įspėjimą – baudą teks mokėti kitąkart, jeigu įspėjimo nepakaks“.

Moteris, dažytais raudonais plaukais, tyli. Kol jos draugei surašomas įspėjimas, ji atsidūsta. „Ką daryti? Ką daryti? Kaip Radžis dainuoja...Kaip išgyventi iš 200 eurų pensijos, a? Mano tėvukas – aklas, kas juo pasirūpins, jei ne aš?“ – beveik verkšleno Druskininkų gatvės gyventoja.

Moteris skundėsi, kad vasara – „labai bloga“.

„Bet, ponia, palangiškiams visos vasaros– labai blogos. Negali būti, kad ši – išskirtinė“, – pareigūnas pastebi.

Į šių eilučių autoriaus klausimą, kodėl paslaugų nesiūlo tam specialiai įrengtoje aikštelėje prie degalinės, atsakė, kad ją tik „pravažiuoja“, o kodėl į ją nevažiuoja, nepaaiškina.

Kita moteriškė guodėsi, kad jos vyras buvo policininkas, bet žuvo Pagėgiuose pakeliui namo.

Surašę protokolus, policininkai moteris įspėja apie gresiančią atsakomybę, jeigu bus sustabdytos kitąkart.

„Pakeisiu šukuoseną“, – liūdnai šypteli raudonplaukė.

„Nepadės“, – atkirto jai pareigūnas.

„Reikės eiti į tą aikštelę. Išeities kitos nėra. Nors žmonės joje nesąžiningai veikia – sava mafija, kitų neįsileidžia. Siūlai butą, o prišoka koks diedas ir šaukia, kad neitų į butą: „Girdi, šiukšlinas. Baisu, – sakė palangiškė. – Reikės eiti į „bukingą“. Sakė, kad jame garantija užsakymams – šimtaprocentinė“.

Dar vieną moterį policininkai užkalbina autobusų stotelėje. Panašu, kad ji taip pat siūlo nuomą, bet ją išgelbsti lokacija – autobusų stotelė.

O anksčiau vyrų prie Palangos riboženklio įvardinta moteriškė su skrybėle kaip „pagrindinė pakelės boba“, iš automobilio išlipusius pareigūnus pasitiko priešiškai.

„Koks jūsų reikalas, ką čia darau? Laukiu savo vyro. Ar negalima?“ – klausė Genuetos vardu prisistačiusi, 1958 metais gimusi palangiškė. Patikrinus jos duomenis policijos bazėje, vienas iš pareigūnų vėl stvėrė protokolą.

„Nepykstate ant pareigūnų?“ – paklausiau.

„Nepykstu, – kalbėjo jau atlaidžiau. – Bet tikrai vyro laukiu“.

Pareigūnas E. Domarkas įspėja apie moters laukiančią baudą ją sustabdžius pakelėje po įspėjimo.
Pasiteiravus, kodėl nesinaudojanti aikštele, guodėsi: „Ją užvaldė vyrai, moterų neprileidžia. Joje – tik nuosavų namų savininkai, kitų, kaip sakau, „smulkmės“, jie neįleidžia“.

„Jei taip yra, kvieskite policijos pareigūnus“, –jai patarė vyr. tyrėjas M. Buračas.

http://www.palangostiltas.lt/
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (747)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (259)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (9)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (208)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (7)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...