Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams grąžinamos „apkarpytos“ pensijos

 (218)
Pirmadienį Vyriausybės pasitarime nuspręsta dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams nuo rugsėjo 1 d. atstatyti valstybines pensijas. Tai patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.
Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams grąžinamos „apkarpytos“ pensijos
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Taip pat pasitarime nuspręsta padidinti valstybinių ir socialinio draudimo pensijų maksimalias ribas. „Šiandien „lubos“ yra 1,3 nuo vidutinio darbo užmokesčio. Pagal Konstitucinio teismo sprendimą jos grąžinamos iki 1,5. Tiems, kas gauna valstybinę pensiją, ji nebeturėtų būti mažinama nuo rugsėjo 1 d.”, - aiškino viceministras.

Vis dėlto A. Bitinas prasitarė, kad dar kai kuriems dirbantiems pensininkams sumažintos pensijos galios iki kitų metų sausio 1 d., tačiau plačiau sprendimo nekomentavo.

Šiems likusiems metams biudžetui pensijų dydžio grąžinimas kainuos apie 4,5 mln. Lt.

Likusių pensijų sumažinimo atstatymas bus svarstomas rudenį. „Šiuo metu yra projektuojami biudžetai, žiūrima valstybės bendra finansinė situacija ir gavus naujausius makroekonominius rodiklius ir tendencijas, bus vertinama“, - kalbėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Policiją okupuoja moterys (8)

Įprastai spalio pradžioje, kai minima Angelų sargų, arba Policijos, diena, prisimenama, koks svarbus, reikalingas, bet pavojingas yra policininko darbas. Ir nors į pareigūnus vis dar pirmiausia žiūrima kaip į baudėjus, visuomenės pasitikėjimas policija auga – per dešimtmetį žmonių, pasitikinčių policija, padaugėjo dviem dešimtims procentų.

Panevėžio regione nutraukiamas privalomas šaukimas į karo tarnybą (8)

Nuo šiandienos Panevėžio regione nutraukiamas privalomas šaukimas į karo tarnybą.

Minima Tarptautinė mokytojų diena (11)

Pirmadienį minima Tarptautinė mokytojų diena. Lietuvoje yra 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, šiais mokslo metais jose dirba apie 34,5 tūkstančio pedagogų. Jų amžiaus vidurkis – apie 48-erius metus.

Rusijos veiksmai Sirijoje Baltijos šalims turės savo kainą (826)

Faktas, kad Rusija visa jėga įsitraukė į daugiau nei 4 metus tebesitęsiantį Sirijos pilietinį karą, ne tik sukėlė savotišką sumaištį bei prikaustė dėmesį, bet ir privertė spėlioti Kremliaus veiksmų motyvus bei jų galimas pasekmes.

Orai: plūstels šaltis (6)

Pirmoji spalio savaitė dvelks tikra rudeniška gaiva. Kasdien dangumi plauks tai didesni, tai mažesni debesys, o temperatūra palaipsniui vis mažės. Antroje savaitės pusėje naktis sukaustys šaltis.