Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams grąžinamos „apkarpytos“ pensijos

 (218)
Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams grąžinamos „apkarpytos“ pensijos
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime nuspręsta dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams nuo rugsėjo 1 d. atstatyti valstybines pensijas. Tai patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.

Taip pat pasitarime nuspręsta padidinti valstybinių ir socialinio draudimo pensijų maksimalias ribas. „Šiandien „lubos“ yra 1,3 nuo vidutinio darbo užmokesčio. Pagal Konstitucinio teismo sprendimą jos grąžinamos iki 1,5. Tiems, kas gauna valstybinę pensiją, ji nebeturėtų būti mažinama nuo rugsėjo 1 d.”, - aiškino viceministras.

Vis dėlto A. Bitinas prasitarė, kad dar kai kuriems dirbantiems pensininkams sumažintos pensijos galios iki kitų metų sausio 1 d., tačiau plačiau sprendimo nekomentavo.

Šiems likusiems metams biudžetui pensijų dydžio grąžinimas kainuos apie 4,5 mln. Lt.

Likusių pensijų sumažinimo atstatymas bus svarstomas rudenį. „Šiuo metu yra projektuojami biudžetai, žiūrima valstybės bendra finansinė situacija ir gavus naujausius makroekonominius rodiklius ir tendencijas, bus vertinama“, - kalbėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas.

www.DELFI.lt
 
218
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Prezidentės patarėjas: paskirdama ministrą D. Grybauskaitė vadovavosi dviem nuostatomis (14)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 08:50
Prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Serapinas teigė, kad energetikos ministru paskirdama nepartinį Roką Masiulį, Dalia Grybauskaitė vadovavosi kandidato profesionalumu ir skaidrumu.

Politikai susipyko – lengvatos nebebus (5)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 07:26
Praėjusią savaitę miesto politikams įsivėlus į kovas dėl politinių įtakų ir postų, kiti svarbūs klausimai net nebuvo svarstomi.

D. Grybauskaitė dalyvaus JT Generalinės Asamblėjos debatuose (21)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 07:05
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke dalyvaus 69-ojoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje.

„Darbiečių“ prezidiumas patvirtino viceministrus (13)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 22:33
Kėdainiuose pirmadienį vykusiame Darbo partijos tarybos posėdyje buvo pristatytas partijos prezidiumo patvirtintas kandidatas į energetikos ministro postą Rokas Masiulis.

L. Graužinienė atvirai: buvo ir kitas kandidatas į ministrus (14)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 21:51
Dalia Grybauskaitė, Loreta Graužinienė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat teikė savo prioritetus dėl naujojo energetikos ministro, tačiau dėl jo galutinai apsisprendė Darbo partija (DP), sako Seimo Pirmininkė, partijos vadovė Loreta Graužinienė.