Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams grąžinamos „apkarpytos“ pensijos

 (218)
Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams grąžinamos „apkarpytos“ pensijos
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime nuspręsta dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams nuo rugsėjo 1 d. atstatyti valstybines pensijas. Tai patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.

Taip pat pasitarime nuspręsta padidinti valstybinių ir socialinio draudimo pensijų maksimalias ribas. „Šiandien „lubos“ yra 1,3 nuo vidutinio darbo užmokesčio. Pagal Konstitucinio teismo sprendimą jos grąžinamos iki 1,5. Tiems, kas gauna valstybinę pensiją, ji nebeturėtų būti mažinama nuo rugsėjo 1 d.”, - aiškino viceministras.

Vis dėlto A. Bitinas prasitarė, kad dar kai kuriems dirbantiems pensininkams sumažintos pensijos galios iki kitų metų sausio 1 d., tačiau plačiau sprendimo nekomentavo.

Šiems likusiems metams biudžetui pensijų dydžio grąžinimas kainuos apie 4,5 mln. Lt.

Likusių pensijų sumažinimo atstatymas bus svarstomas rudenį. „Šiuo metu yra projektuojami biudžetai, žiūrima valstybės bendra finansinė situacija ir gavus naujausius makroekonominius rodiklius ir tendencijas, bus vertinama“, - kalbėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas.

www.DELFI.lt
 
218
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Mirė buvęs Seimo narys J. Požela (41)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 21:57
Mirė buvęs Seimo narys J. Požela
A.Stackevič nuotr.
Eidamas 89-uosius metus, mirė garsus Lietuvos mokslininkas puslaidininkių fizikoje, akademikas Juras Požela, pranešė LRT laida „Panorama“.

Pasakė beveik šventvagystę: kodėl V. Putino plano Ukrainai nebuvo (254)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 21:44
Vladimiras Putinas neturėjo jokio nuoseklaus plano prisijungti Krymą ir sukelti konfliktą Donbase, teigia Rytų Europos studijų centro analitikas Marius Laurinavičius. Jis kvestionuoja nusistovėjusį požiūrį, kad Maskvos veiksmai Ukrainoje yra vieningi, ir pateikia tai įrodančią įvykių chronologiją.

Saugos tarnybos prezidentas: buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai (26)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:59
Saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ mini savo 20-metį. Bendrovės prezidentas Alius Sadeckas prisimena, kad prieš dvidešimtį metų darbas saugos tarnyboje atrodė visai kitaip. Tuo metu buvo priimami tik aukštesni nei 1,8 m vyrai. Dabar bene trečdalį kolektyvo sudaro moterys.

5 patarimai, kaip apsiginti nuo agresoriaus (46)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 20:15
Daugelis apie savo saugumą pradeda galvoti tik po to, kai nutinka nelaimė - būna užpultas ar apvogtas. Savigynos specialistų teigimu, viena didžiausių klaidų - tikėtis, jog viskas, kas bloga, atsitiks ne man, todėl tam ruoštis iš anksto neprivalau. Savigynos specialistai pataria, kaip išvengti pavojingų situacijų ir kaip elgtis, jeigu nėra kitos išeities.

L. Linkevičius apie santykius su Švedija: susiduriame su labai panašiomis grėsmėmis (42)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:54
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, jog Švedija yra labai svarbus partneris užtikrinat regiono saugumą.