Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams grąžinamos „apkarpytos“ pensijos

 (218)
Nuo rugsėjo 1 d. dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams grąžinamos „apkarpytos“ pensijos
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime nuspręsta dirbantiems valstybinių pensijų gavėjams nuo rugsėjo 1 d. atstatyti valstybines pensijas. Tai patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.

Taip pat pasitarime nuspręsta padidinti valstybinių ir socialinio draudimo pensijų maksimalias ribas. „Šiandien „lubos“ yra 1,3 nuo vidutinio darbo užmokesčio. Pagal Konstitucinio teismo sprendimą jos grąžinamos iki 1,5. Tiems, kas gauna valstybinę pensiją, ji nebeturėtų būti mažinama nuo rugsėjo 1 d.”, - aiškino viceministras.

Vis dėlto A. Bitinas prasitarė, kad dar kai kuriems dirbantiems pensininkams sumažintos pensijos galios iki kitų metų sausio 1 d., tačiau plačiau sprendimo nekomentavo.

Šiems likusiems metams biudžetui pensijų dydžio grąžinimas kainuos apie 4,5 mln. Lt.

Likusių pensijų sumažinimo atstatymas bus svarstomas rudenį. „Šiuo metu yra projektuojami biudžetai, žiūrima valstybės bendra finansinė situacija ir gavus naujausius makroekonominius rodiklius ir tendencijas, bus vertinama“, - kalbėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas.

www.DELFI.lt
 
218
Registruoti (0) Anonimiški (218)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Socdemų atkirtis D. Grybauskaitei (2)

2015 sausio mėn. 30 d. 15:53
Socialdemokratai nutarė netylėti po to, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, esą jų partietis eurokomisaras Vytenis Andriukaitis „skaldo Europą“.

Kaunui – žinia iš Vatikano (15)

2015 sausio mėn. 30 d. 15:09
Kaunui – žinia iš Vatikano
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Kauno tikintiesiems – džiugios žinios iš Vatikano.

Debatų laida „Vilniaus ringas“: Indrė Kleinaitė prieš Naglį Puteikį (13)

2015 sausio mėn. 30 d. 15:01
Debatų laida „Vilniaus ringas“: Indrė Kleinaitė prieš Naglį Puteikį
Ringe kaunasi kandidatai į sostinės vadovus Indrė Kleinaitė ir Naglis Puteikis. Kuris iš jų vertesnis Vilniaus mero posto? Kuris iš jų nugalės argumentų dvikovoje?

Velionės žmonos atvaizdas V. Matijošaitį stato į nepatogią padėtį (40)

2015 sausio mėn. 30 d. 14:48
Prieš rinkimus visoje Lietuvoje tampa įprasta visur regėti politinę reklamą. Tačiau Kaune gyvenantys žmonės galėjo nustebti: ant vienos „Iki“ parduotuvės fasado greta į savivaldos rinkimuose dalyvaujančio verslininko Visvaldo Matijošaičio reklaminio portreto šviečia tragiškai žuvusios jo žmonos Irenos Matijošaitienės nuotrauka, populiarinanti organų donorystę.

Žinomai „tvarkietei“ atsirūgo šokiai „kam per 30“ (48)

2015 sausio mėn. 30 d. 14:20
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatė į Kauno merus Aušra Ručienė pripažinta pažeidusi įstatymą ir papirkusi rinkėjus, kurie buvo kviečiami į šokių vakarus.