Populiariausiuose šalies kurortuose – Palangoje ir Neringoje – vasarą nuogaliai nepageidaujami. Nors norinčiųjų saulės voniomis pasimėgauti apsinuoginus netrūksta, oficialiai nudistų paplūdimiai neįteisinti.
Didžiausia problema - eilės prie šalto alaus...:)
© DELFI (G.Urnikaitės nuotr.)
Norintys nuogi nerti į Baltijos jūrą renkasi nuošalesnius paplūdimius. Tai pataria ir buvusi seimūnė Nijolė Oželytė, nes, pasak jos, aplink nuogalius visuomet nemažai ekshibicionistų. Tačiau moteris neslepia – pati nuoga pajūryje vaikščioti nevengia. Apie tokį pomėgį nesigėdija atvirauti ir šalies garsenybės, o štai valdžia šiems žmonėms pliažų skirti neskuba.

PLIAŽAS – NEOFICIALUS

Ankstyvą rytą dienraščio L.T. žurnalistai įsitikino – ketinantys nerti į vandenį taip, kaip gamta sukūrė, dažniausiai renkasi Palangos paplūdimį. Ir neieško vietos, kur neoficialiai nusistovėjusi nuogalių rinkimosi vieta – be drabužių lenda į vandenį bet kurioje paplūdimio vietoje. Nors pajūryje net penktą valandą ryto žmonių netrūksta, tai besimaudančių netrikdo.

Netoli gelbėtojų stoties įkurtas moterų pliažas, toliau – vyrų, tačiau juose poilsiautojai renkasi gerokai įdienojus. Už šių dviejų paplūdimių sugula ir nudistai. „Mums nesvarbu, ar jie ten apsirengę. Svarbiausia, kad neskęstų“, – paliudijo apie tokį pliažą žinąs ir gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.

„Oficialaus nudistų paplūdimio Palangoje nėra“, – užtikrino miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus. Pasak jo, nuogaliai susikūrė savo pliažus.

„Savivaldybės planuose jį įteisinti ketinimų kol kas nenusimato. Pas mus lankydamiesi švedai stebėjosi, kad yra atskiras paplūdimys moterims. Klausė kodėl. Juokavome, kad dėl lygaus odos įdegio“, – pasakojo B.Martinkus.

MINISTRAS – NUDISTAS

Dabartinis kultūros ministras Jonas Jučas kadaise spaudoje nevengdavo pasipasakoti apie aistrą maudytis ir kaitintis saulutėje nuogas. Tačiau vakar kalbinamas dienraščio L.T. jis tikino šią aistrą apleidęs. „Kol esu ministras, apie tai nekalbėsiu. Nesu oficialus nudistų klubo narys. Gal kai baigsis mano įgaliojimai, tada ir pakalbėsime“, – paklaustas apie aistrą be kelnaičių po smėliuką palakstyti, griežtai kalbėti atsisakė politikas.

Buvusi jo kolegė N.Oželytė neįžvelgia nieko blogo. „Būti harmoningam su gamta, kaip tave ji sutvėrė – nematau nieko blogo“, – sakė buvusi politikė. Ji žino netrumpą ruožą pajūryje, kur žmonių mažai. „O jei jų sutinku, skara apsigobiu, ir tiek. Juk gėda ne tiems, kas nuogi vaikšto, o tiems, kas į juos žiūri“, – tikino moteris.

NIDA NUOGALIŲ NELAUKIA

Mėlyna vėliava besididžiuojančioje Neringoje šiais metais irgi neatsirado vietos nudistų paplūdimiui.

Nors nuo sovietmečio Nidoje nuogaliai traukdavo į pustuščius pliažus sienos su Rusija link ir šiame paplūdimyje kelerius metus buvo oficialiai įrengtas nudistų pliažas, šiemet atvykėliai pajūryje ramiai mėgautis saule nuogi nebeturi kur. Tik pakeliui Preilos link už kelių kilometrų galima rasti nudistų vadinamajame laukiniame paplūdimyje.

„Norėdami, kad pliažas veiktų oficialiai, privalome įrengti civilizuoto paplūdimio infrastruktūrą. Tačiau mūsų įgaliojimai čia baigiasi“, – kalbėjo Neringos savivaldybės vicemeras Arūnas Burkšas.

NUOGALIAI TRIKDO

Tuo tarpu Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė (KNNP) Aurelija Stancikienė teigia, kad ne jos tarnyba, o savivaldybė diskriminuoja nuogalius.

„Čia jų pačių aplaidumas. Tvarkymo planas dar nepatvirtintas. Kita vertus, galėjo įrengti nudistų pliažą bendro paplūdimio sąskaita ar į kitą pusę Preilos link. Net tarp pagrindinio paplūdimio ir šiaurinio Nidos išvažiavimo turime beveik kilometrą puikaus pustuščio pliažo, kodėl neskyrus vietos čia nudistams?“ – kalbėjo KNNP vadovė A.Stancikienė.

Tačiau A.Burkšas tikina, kad paplūdimių vietos keitimas nieko neduos. „Turime pavyzdžių, kuo baigėsi moterų pliažo iškėlimas į kitą vietą Palangoje. Vis tiek visi eina ten, kur pripratę. Numoti ranka, kad tegul nudistai deginasi, kur tuštesni pliažai, taip pat negalime – negi žmogus šiukšles nešis penkis kilometrus. O kaip saugumas, gelbėtojai? Nuogaliai prašydavo, kad bent kuoliukus pastatytume tinklui. Dabar mums pasakyta, kad geriau čia nieko nedarytume“, – kalbėjo A.Burkšas.

ATAKUOJA ĮKYRUOLIAI

Tuo tarpu Neringos pliažuose besideginančios moterys neatsigina smalsuolių vyrų. Policija karštomis dienomis gauna galybę skambučių, kad moterų paplūdimyje joms ramybės neduoda vyriškiai. Pagal tradiciją už moterų pliažo buvusioje nudistų zonoje įpratę degintis vyrai žnegteli vadinamojoje moterų teritorijoje. „Kas čia supaisys – kitąkart užsieniečiai, net ir visos šeimos nuogi deginasi. O moterys pyksta, gelbėtojai, policija kenčia“, – juokėsi A.Burkšas.

GEDIMINAS JAUNIUS, „GELBĖTOJAS“:

„Nesu nuolatinis nudistų pliažų lankytojas, tačiau man jie netrukdo. Yra tekę pereiti nudistų paplūdimius ir Palangoje, ir užsienyje. Jeigu žmonės nori būti nuogi su šeima – kokios problemos?“

VAIVA MAINELYTĖ, AKTORĖ:

„Jei yra moterų ir vyrų paplūdimiai, kodėl negali būti bendro nuogalių paplūdimio? Kodėl tėtis turi eiti į vyrų, mama – į moterų, o vaikas su senele – į bendrą pliažą? Pati į tokį neičiau, nes nesveika deginti visą kūną, tačiau prisipažįstu – moterų paplūdimyje jaunystėje buvau. Dabar man labiau patinka būti drauge su anūkais, dukra.“

EVA, ATLIKĖJA:

„Man tokie paplūdimiai netrukdo. Būtų geriau, jei būtų aiški vieta, kur jie renkasi. O iškrypėlių buvo visais laikais. Ar būtų oficiali nudistų rinkimosi vieta, jų buvo ir bus. Neneigsiu, į tokį pliažą gal ir užsukčiau. Juk neretai paplūdimio apranga būna kukli, net jei ir nesi nuoga.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (151)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (59)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (24)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (10)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

O gerti kefyrą naktį – normalu? (14)

Apie naudingąsias šio gėrimo savybes daug prirašyta. Net autoritetingiausi mokslininkai šiam...

Atskleista, kaip atsirado virusai (5)

Įdomus Antarktidos mikrobas gali pateikti užuominų apie vieną iš pačių didžiausių evoliucijos...

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (22)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (134)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Ženklai, jog patys to nežinodami galite sirgti skrandžio opalige (1)

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenys rodo, kad skrandžio opa kada nors gyvenime...

Diskusijas kursto viena įtartina filmo „Valkirija“ scena: T. Cruise'as dėvi figūrą formuojančius apatinius? (7)

Tomas Cruise'as sulaukė vaiduoklių iš praeities. Socialiniame tinkle „Twitter“ gerbėjai...