N.Oželytė siūlo griežtinti malonės teikimo tvarką

 (1)
Seimo Nuosaikiųjų konservatorių frakcijos narė Nijolė Oželytė įregistravo Malonės įstatymo projektą, kuriuo siekiama įstatymiškai reglamentuoti bei sugriežtinti malonės suteikimo nuteistiesiems tvarką.
Spaudos konferencijoje ketvirtadienį parlamentarė teigė, kad šioje srityje yra "visiška netvarka", nes vadovaujamasi ne įstatymu, o Prezidentūros sukurtomis malonės prašymų nagrinėjimo taisyklėmis.

N. Oželytės teigimu, malonės prašymai nagrinėjami "mechaniškai", o prezidento vadovaujama Malonės komisija, kaip tvirtina parlamentarė, priima sprendimus, nežinodama tikrųjų aplinkybių ir nesusipažinusi su malonės prašymų autoriais.

"Aš nemanyčiau, kad į mėnesį turėtų būti išnagrinėjama po 100-120 bylų. Tai galėtų būti vienas ar du žmonės į metus, nes turi įvykti kažkas ypatinga žmogaus gyvenime, kad jis galėtų kreiptis prašyti malonės", sakė ji.

N. Oželytė mano, kad dabar nėra "jokių priežasčių bei kriterijų, kad būtų atmestas malonės prašymas".

Ji informavo įregistravusi "pakankamai griežtą" Malonės įstatymo projektą, nes, pasak parlamentarės, "malonė turi būti išskirtinis atvejis".

N. Oželytė siūlo reikalauti, kad, prašydamas malonės, nuteistasis turėtų nukentėjusiojo pritarimą suteikti malonę, o jeigu jo nėra gyvo - jo šeimos narių pritarimą.

Parlamentarės siūlymu, teigiamam malonės komisijos sprendimui įtakos turėtų tokios aplinkybės, kaip nesunkaus nusikaltimo padarymas, padarytos žalos atlyginimas, didesnės bausmės dalies atlikimas, garantijos, kad išleidus į laisvę, jis turės būstą ir pragyvenimo šaltinį.

Projekte siūloma netaikyti malonės dėl lygtinės bausmės ar dėl tokios, kurios vykdymas atidėtas.

Pasak N. Oželytės, šiame įstatyme nelieka vietos ir tarpininkavimui, nes surinkti dokumentai "turės pasakyti viską apie žmogų".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VRK neturi teisinio pagrindo šalinti įtarimų sulaukusio rinkimų komisijos vadovo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neturi teisinio pagrindo iš pareigų šalinti įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukusio Karoliniškių apygardos L.Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininko Lino Lobeckio.

L. Linkevičius lankys Ruklos pabėgėlių integracijos centrą (15)

Po masinių muštynių Ruklos pabėgėlių integracijos centre, čia penktadienį vyksta užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Iš R. Karbauskio – kritika konservatoriams: kosmonautai yra (507)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis DELFI sakė jau pateikęs pasiūlymą ir konservatoriams, ir socialdemokratams dėl didžiosios koalicijos formavimo, nors negailėjo kritikos nei vieniems, nei kitiems.

G. Landsbergis: aš koalicijoje matau tris partijas papildyta (428)

Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad po Seimo rinkimų turėtų būti suformuota trijų partijų koalicija, nors vieniems iš potencialių partnerių - Valstiečių ir žaliųjų sąjungai - išsako kritikos dėl nenuoseklumo.

VRK neigia klaidinančią informaciją (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neigia apie kai kuriuos Seimo nario mandato siekiančius kandidatus, dalyvaujančius pakartotiniame balsavime, skleidžiamą klaidinančią informaciją, esą jie yra išrinkti daugiamandatėje rinkimų apygardoje, todėl už juos balsuoti pakartotiniame balsavime nereikia.