Norvegija tęsia paramą Lietuvos gynybos sistemai

Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje Č. Stankevičius sakė, kad Norvegijos gynybos ministrė pasiūlė bendradarbiauti personalo mokymo bei aplinkosaugos kariuomenėje srityse. Į pastarąjį projektą būtų įtrauktos ir kitos Šiaurės šalys.

E. Lower pranešė apie Norvegijos ketinimus perduoti Lietuvai du laivus, tačiau jokių detalių nepateikė, kol dar neprasidėjusios abiejų šalių pareigūnų derybos.

Anksčiau Norvegija visiškai suremontavo ir Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms padovanojo karo laivą "Dzūkas".

Trečiadienį po pietų E. Lower BALTNET Regioniniame oro erdvės stebėjimo centre Karmėlavoje atidarys mokomąjį korpusą, įrengtą už Norvegijos vyriausybės lėšas.

Norvegijos pastatytame ir įrengtame pastate centro personalas bus mokomas, maitinamas ir ilsėsis.

Anksčiau ši Šiaurės valstybė centrui suteikė radarinių duomenų apdorojimo, ryšių sistemos įrangos.

Krašto apsaugos ministerija neskelbia Norvegijos suteiktos finansinės paramos dydžio.

Baltijos šalys sutartį dėl bendros oro erdvės stebėjimo sistemos kūrimo pasirašė 1998 metais. Projekte aktyviai dalyvauja ir Jungtinės Amerikos Valstijos, nuo 1996 metų jam skyrusios 10 mln. JAV dolerių.

Į regioninį centrą Karmėlavoje iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrų bus perduodami oro erdvių žemėlapiai ir kuriamas bendras viso Baltijos šalių regiono vaizdas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (48)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (144)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (13)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (89)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (282)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.