Niekaip durų išlaužti nepajėgiantis Lietuvos karys tapo interneto hitu

 (374)
Niekaip durų išlaužti nepajėgiantis Lietuvos karys tapo interneto hitu
© youtube.com

1,23 mln. peržiūrų „Youtube“ – vos per savaitę. Daugelis Lietuvos įžymybių apie tokį populiarumą gali tik pasvajoti. O Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas tai pasiekė. Pakako internautams parodyti vieną vaizdo siužetą iš pratybų, kuriose bataliono karys su sunkiasvoriu kūju niekaip nepajėgia išlaužti durų.

Trumpą siužetą iš pratybų „Youtube“ patalpino pats Algirdo batalionas. Jame Lietuvos karys sunkiai talžo duris kūju, o du jo kolegos nekantriai laukia galimybės įsiveržti į patalpą. Laukia. Ir dar laukia. Ir dar. Dešimtys smūgių kūju – ir jokio rezultato. Tuomet ne itin sėkmingą šturmą paspartina kitas Algirdo bataliono karys, kūjui nepasidavusias duris įveikiantis vienu kojos spyriu.

Šį siužetą, internautų teismui pateiktą tik rugpjūčio 20 d., jau peržiūrėjo daugiau kaip 1,23 mln. „Youtube“ vartotojų, jis pasklido ir po socialinius tinklus bei įvairiausius pokštų portalus.

Bataliono vadas: gal kariai pajuokavo

Algirdo bataliono vadas, majoras Ričardas Dumbliauskas DELFI patvirtino, kad alinanti ir bevaisė kario kova su durimis – autentiški kadrai iš jo vadovaujamo bataliono pratybų.

„Jie turėjo pratybas, gal 2008 m., Danijoje, Oksbolyje. Čia seniai“, - sakė R. Dumbliauskas, pridurdamas, kad durys vis dėlto buvo atidarytos.

Tokio populiarumo internete Algirdo bataliono vadas prisipažino nesitikėjęs.

„Mačiau, paplito. Ir rusai žiūrėjo, ir amerikiečiai. Nesitikėjome“, - teigė kariškis.

Paklaustas, ar nebijo barimo iš Krašto apsaugos ministerijos už tai, kad lietuvių kariai tapo internetiniu pokštu, R. Dumbliauskas teigė nemanantis, kad taip iš kariuomenės padaryta pajuokos objektas. Esą galbūt jo bataliono kariai sąmoningai suvaidino nevykusį patalpos šturmą.

„Man atrodo, kad ten suvaidino kareivukai, ir viskas. Pasiaiškinti reikia. Bet panašu“, - reziumavo R. Dumbliauskas.

www.DELFI.lt
 
374
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Kitas ėjimas: ką atiduos V. Tomaševskiui? (14)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:46
Valdančiojoje koalicijoje permainos veikiausiai neišvengiamos. Neabejotina, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) turės atsakyti už savo išsišokimus.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl tragedijos Japonijoje (20)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 12:40
Prezidentė pareiškė užuojautą dėl tragedijos Japonijoje
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Japonijos imperatoriui Akihito dėl dešimtis žmonių gyvybių nusinešusios nuošliaužos.

A. Butkevičius: šiemet Energetikos ir Ūkio ministerijos nebus jungiamos (4)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 12:20
Premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad šiais metais Energetikos ir Ūkio ministerijos nebus jungiamos. Jis ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad ministerijų šių ministerijų sujungimas gali būti dalies politikų noras.

Už vestuves susimoka ir maistu parengta pagal DELFI skaitytojų komentarus (63)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 11:44
DELFI publikuotas straipsnis „Nori tuoktis bažnyčioje – mokėk dešimtadalį algos“, kuriame tuoktis norėjusi pora apstulbo sužinojusi, kad metus laiko privalės mokėti bažnyčiai dešimtadalį algos, sulaukė beveik 800 skaitytojų komentarų.

Britų ambasadorius: NATO buvimą čia reikėtų stiprinti (16)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 11:23
Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Davidas Huntas teigia, kad NATO turi daryti daugiau saugumui Rytų Europoje užtikrinti.