"Nezavisimaja gazeta" grasina Baltijos šalims

 (5)
"Rusijos elito nuomone, visų trijų Baltijos šalių, ypač Latvijos ir Estijos, valdžia vienaip ar kitaip varžo rusakalbių gyventojų teises", ketvirtadienį rašo "Nezavisimaja gazeta".

"Antra, mano Kremlius, Baltijos šalių gyventojai neturi teisės vadinti okupacija trijų Baltijos respublikų prisijungimo prie SSRS 1940 metais ir juo labiau reikalauti, kad Maskva prisipažintų kalta už tai, su kuo dabartinė Rusija (...) neturi nieko bendra", teigia laikraštis.

"Maskva pareiškia, kad Rusijai visiškai nepriimtina NATO plėtra į Baltijos šalis, nes šis regionas yra gyvybiškai svarbių Rusijos interesų zona", rašo laikraštis.

Laikraštis pabrėžia, kad Rusija pasilieka teisę imtis "adekvačių priemonių", jeigu Baltijos šalys įstos į NATO.

"Ketvirta, nors Baltijos šalių įsijungimą į Europos Sąjungą Maskva vertina indiferentiškai, bet jau šiandien joms suartėjant su Vakarų šalimis, katastrofiškai siaurėja Latvijos, Lietuvos ir Estijos ekonominiai santykiai su RF, o tai neigiamai atsiliepia politiniam dialogui".

Laikraščio "Nezavisimaja gazeta" nuomone, naudingiausia Baltijos šalims būtų atsisakyti išvardytų tendencijų ir "tapti ekonominiu tiltu tarp Europos ir Rusijos".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų darbuotojų išmokomis (1)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų dirbančiųjų išeitinėmis išmokomis.

Scenarijus: socdemai lieka valdžioje, tik be A. Butkevičiaus (223)

Politikai nekantraudami laukia rinkimų ir paklausti apie galimas koalicijas nuolat kartoja, kad viščiukus skaičiuos tik tada, kai bus aišku, kas, kiek vietų Seime laimėjo. Tačiau tai nėra visiška tiesa.

Viceministras: priėmus naują tvarką algos valdininkams tik didės (23)

Jeigu Seimas priims Vyriausybės siūlomą naują biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką, atlyginimai biudžetininkams tik didės, teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius.

„Nota Bene“: buvo remtasi „užsienio partnerių kainodara“ (156)

Itin brangiai virtuvės įrankius Lietuvos kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ pripažįsta suklydusi, kad neinformavo kariuomenės, jog „auksinius šaukštus“ perpardavė iš Lietuvos tiekėjo, o ne Vokietijos įmonės „Karcher-Futuretech“.

Aplinkos ministerijos detektyvas: prasikaltęs institucijos vadovas, kurio atleisti negali niekas (38)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas antradienį lankėsi Seime, Liberalų sąjūdžio frakcijoje. Ministras aiškinosi dėl labai brangių pamokų, kurias Aplinkos ministerija pirko vaikams.