Neringos meras protestuoja dėl naujų kelto kainų

 (1)
Neringos miesto meras Stasys Mikelis dėl padidėjusių persikėlimo į Kuršių neriją kainų ir nelygių konkurencijos sąlygų kreipėsi į Seimo pirmininką, ministrą pirmininką bei susisiekimo ministrą, prašydamas atšaukti naujas keltų bilietų kainas ir gerinti keltų infrastruktūrą.
Nuo gegužės 1-sios bendrovė "Smiltynės perkėla" gerokai pabrangino transporto priemonių perkėlimą į Kuršių neriją. Perkelti lengvąjį automobilį dabar kainuoja 40 litų, pernai persikėlimas nekainavo ir 30 litų.

Neringos meras S. Mikelis baiminasi, kad dėl didelių persikėlimo kainų sumažės atvykstančių į Neringos kurortą turistų ir poilsiautojų.

Neringos vadovas teigia, kad miestui, apsuptam vandens, keltas yra vienintelė susisiekimo su žemynu transporto priemonė, ir keltas faktiškai atlieka tilto funkcijas, o visoje Lietuvoje judėjimas tiltu nėra apmokestintas.

S. Mikelio rašte teigiama, kad dėl papildomų išlaidų keltui ir sugaišto laiko eilėse, Neringos įstaigoms bei miestą aptarnaujančioms įmonėms sudaromos nevienodos konkurencijos sąlygos.

Neringos meras pastebi, kad bendrovė "Smiltynės perkėla", būdama monopolistė, neatsižvelgia į Neringos gyventojų nepatogumus ir, didindama kainas, siekia didinti pelną.

Pernai bendrovė "Smiltynės perkėla" dirbo pelningai, ir, S. Mikelio teigimu, tam įtakos turėjo gausiai turistų lankoma Neringa. Todėl, mero manymu, keltas pirmiausia turi tarnauti Neringai ir jos gyventojams.

Rašte šalies valdžiai Neringos meras pažymi, kad didėjančios keltų kainos Neringoje iššauks prekių, statybos darbų bei aptarnavimo paslaugų brangimą, gyventojai neteks darbo, sumažės atlyginimai, būtų sužlugdytos smulkios įmonės, Neringoje dirbančios tik per vasaros sezoną.

Neringos meras reikalauja, kad persikėlimas keltu Neringos gyventojams ir įmonėms būtų nemokamas.

Jis taip pat reikalauja panaikinti apmokėjimo už persikėlimo keltu tvarką, kai reikalaujama iš karto mokėti už persikėlimą atgal, nedidinti persikėlimo keltu bazinių ir neįvesti sezono kainų, suderinti persikėlimo keltu kainas su Konkurencijos taryba bei spręsti keltų infrastruktūros gerinimo problemą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: savaitgalį trumpai pasidžiaugsime ir saule, ir šlapdriba

Savaitgalį nei gūsingo vėjo, nei kritulių išvengti nepavyks. Tiesa, pastarieji nebus labai gausūs. Geriausia žinia ta, kad šeštadienį daug kur nušvis saulė.

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (491)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (16)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (107)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (91)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.