Nerimsta aistros dėl naujojo "Lietuvos geležinkelių" vadovo

 (8)
Seimo pirmininko atstovė spaudai Loreta Zakarevičienė "Žinių radijui" sakė, kad toks buvęs susisiekimo ministro konservatoriaus Rimanto Didžioko pasirinkimas. Jos žiniomis, dirbti įmonės generaliniu direktoriumi K. Dirgėlą asmeniškai prašė ir premjeras Andrius Kubilius.

Pastarojo atstovas spaudai Audrius Bačiulis BNS teigė, jog tai, kad premjeras neprieštaravo K. Dirgėlos paskyrimui, parodo jo nuomonę apie naująjį "Lietuvos geležinkelių" vadovą.

Prezidentūra pareiškė, kad K. Dirgėlos kandidatūra jai buvo netikėta ir šalies vadovas nebuvo apie ją iš anksto informuotas.

Antradienį Violeta Gaižauskaitė sakė, kad "ir kas vadovautų susisiekimo įmonėms, ministras Rimantas Didžiokas yra asmeniškai atsakingas už jų pertvarkymą".

Pasak atstovės spaudai, prezidentas yra ne kartą pabrėžęs, kad Vyriausybei, kai ji imasi didelių valstybinių objektų privatizavimo, reikalinga politinių partijų ir visuomenės parama.

"Deja, Konservatorių partijos narių skyrimas nepadeda tokiai paramai įsigyti. R. Didžioko sprendimas skirti "Lietuvos geležinkelių" vadovu konservatorių vadovybei artimą žmogų prezidentui neatrodo, kaip pagrįstas ilgalaikiais valstybės interesais", kalbėjo V. Gaižauskaitė.

Antradienį "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti Seimo pirmininko ekonomikos patarėjas, jo sekretoriato vadovas K. Dirgėla.

Ankstesnis bendrovės vadovas Romualdas Kozyrovičius kovo pradžioje atsistatydino iš užimamų pareigų. Iki šio paskyrimo Lietuvos ambasadai Rusijoje vadovavęs R. Kozyrovičius buvo laikomas Prezidentūros parinktu kandidatu.

BNS žiniomis, skiriant jį "Lietuvos geležinkeliu" vadovu, su Vyriausybe ir premjeru konsultuotasi nebuvo.

Pernai patyrusi 52 mln. litų nuostolių, "Lietuvos geležinkelių" bendrovė bus restruktūrizuojama ir privatizuojama.

K. Dirgėlai 40 metų, jis yra radijo elektronikos inžinierius. 1992-1996 metais jis buvo Seimo narys, dirbo Ekonomikos komitete.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (4)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (92)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.

Dėl paminklo Vyčiui Lukiškių aikštėje R. Šimašius kreipėsi į Prezidentę ir Vyriausybę

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienį pasirašė kreipimąsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl paminklo šiuo metu rekonstruojamoje Lukiškių aikštėje statybų konkurso. Mero nuomone, tokį konkursą ir jo įgyvendinimo priežiūrą turi būti pavesta organizuoti valstybės ar savivaldybės institucijai.

Teismo nuosprendis: buvę omonininkai kalti dėl Medininkų žudynių (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį kaltais dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių pripažino tris buvusius omonininkus.

G. Landsbergis: nuostatos dėl valdančiosios koalicijos formavimo (84)

Penktadienį išplatintame Tėvynės sąjungos - Lietuvos konservatorių pareiškime teigiama, kad viešumoje pasirodžius įvairioms TS-LKD pozicijos dėl valdančiosios koalicijos formavimo interpretacijoms, partija nutarė dar kartą išdėstyti nuoseklias savo nuostatas, kurių, kaip teigiama parnešime, laikėsi prieš rinkimus ir laikosi po rinkimų.