Nepriklausomybės dešimtmečiui - šventinis renginys Vašingtone

Kovo 11-ji, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, bus pažymėta JAV Atstovų rūmuose ant Kapitolijaus kalvos.
Seimo valdyba pirmadienį pritarė Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio, jo pavaduotojo Rimanto Dagio ir Žmogaus teisių komiteto pirmininko Emanuelio Zingerio komandiruotei į Vašingtoną kovo 6-10 dienomis.

Kelionės kulminacija bus vakarienė Kapitolijaus rūmuose kovo 8-ją Atstovų rūmų pirmininko Dennis Hastert (Denio Hasterto) vardu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dešimtmečio proga.

Pasak Lietuvos ambasados Vašingtone ministro patarėjo Dariaus Degučio, kviestinė vakarienė Atstovų rūmų pirmininko vardu yra išskirtinis įvykis, ir Lietuvai ja bus parodyta didelė pagarba.

D. Hastert, atstovaujantis Atstovų rūmuose Ilinojaus valstijai, kurioje yra didelę lietuvių bendruomenę turinti Čikaga, ir anksčiau yra rodęs ypatingą dėmesį Lietuvai.

Jis vadovavo pernai kovą Lietuvą aplankiusiai didelei JAV kongresmenų delegacijai. Tuomet neseniai į Atstovų rūmų pirmininkus išrinktam D. Hastert Lietuva tapo pirmąja jo šiose pareigose aplankyta užsienio valstybe, o Lietuvos Seimas - pirmuoju užsienio parlamentu, kuriame jis pasakė kalbą.

Pasak D. Degučio, Senatas ir Atstovų rūmai kovo mėnesį turėtų priimti rezoliuciją Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dešimtmečio proga, kurioje sveikinamos Lietuvos vykdomos politinės ir ekonominės reformos, spartinančios šalies integraciją į Europos ir Vakarų institucijas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Nota Bene“: buvo remtasi „užsienio partnerių kainodara“ (117)

Itin brangiai virtuvės įrankius Lietuvos kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ pripažįsta suklydusi, kad neinformavo kariuomenės, jog „auksinius šaukštus“ perpardavė iš Lietuvos tiekėjo, o ne Vokietijos įmonės „Karcher-Futuretech“.

Aplinkos ministerijos detektyvas: prasikaltęs institucijos vadovas, kurio atleisti negali niekas (29)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas antradienį lankėsi Seime, Liberalų sąjūdžio frakcijoje. Ministras aiškinosi dėl labai brangių pamokų, kurias Aplinkos ministerija pirko vaikams.

A. Pitrėnienės atsakas dėl „ačių“: pretenzijų neturiu (119)

Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės rinkiminės kampanijos lankstinukus papuošusi klaida užsuko pašaipų virtinę feisbuke. Tuo metu pati ministrė aiškina, kad klaidų pasitaiko visiems ir sakė pretenzijų dėl leidinyje atsiradusio žodžio „ačių“ neturinti.

Prezidentūra siūlo atsisakyti neskaidrių vidaus sandorių viešuosiuose pirkimuose (21)

Prezidentūra siūlo atsisakyti galimybės bendrovėms pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įstaigų be viešojo pirkimo konkursų.

M. Lingė: iki rinkimų sumažinti Seimo narių skaičiaus neįmanoma (31)

Seimo kadencijai einant į pabaigą užregistruota „darbiečių“ iniciatyva mažinti parlamentarų yra rinkiminė ir neįgyvendinama, konstatavo Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.