Nelegalai lietuviai Britanijoje pamėgo Pyterborą

Didžiojoje Britanijoje lietuviai dažnai nelegaliai įsidarbina Pyterboro (Peterborough) vaisių ir mėsos perdirbimo fabrikuose.
Ketvirtadienį į Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktą (PKP) iš Didžiosios Britanijos vienu reisu grąžinta 18 Lietuvos piliečių, kurių amžius nuo 20 iki 50 metų.

Per apklausas nustatyta, kad 16 iš jų deportuoti už nelegalų darbą Pyterboro vaisių fabrike.

Tarp ketvirtadienį grąžintųjų yra net 7 Šilutės miesto ir rajono gyventojai, po tris kauniečius ir panevėžiečius, po vieną Vilniaus, Marijampolės, Šiaulių, Visagino ir Alytaus gyventoją. Paskutinėje grąžintųjų grupėje - 7 moterys.

Dar dviem Lietuvos piliečiams įvažiuoti į Didžiąją Britaniją neleido šios šalies pasienio tarnybos.

17 iš 18 ketvirtadienį grąžintųjų nurodė, kad į Didžiąją Britaniją išvyko praėjusių metų pabaigoje arba šių metų pradžioje. 32 metų alytiškis į užsienį išvyko 1998 metų spalį.

Po apklausos visi piliečiai paleisti.

Kaip pranešė Pasienio policijos departamentas, maždaug už 200 kilometrų į šiaurę nuo Londono esantis Pyterboro miestas yra populiarus tarp Didžiojoje Britanijoje nelegaliai dirbančių lietuvių.

Anot pranešimo, Pyterbore esančiuose vaisių ir mėsos perdirbimo fabrikuose britų policija jau ne pirmą kartą sulaiko lietuvius, perrinkinėjančius vaisius ar dirbančius krovikais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (118)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (6)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.

Vilniaus apygardos teismas skelbs nuosprendį Medininkų žudynių byloje (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį skelbs nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių.

Briuselyje pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas

Pasaulietiniame žydų bendruomenės centre Briuselyje spalio 26-ąją dieną pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas. Renginį „Jewish Heritage: Creating a Living Legacy in Post-Holocaust Europe“ organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas bei Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Balsų pirkimo skandalo dalyvis sako, jog tai buvo provokacija (16)

Balsų pirkimo Šilutėje skandalo dalyvis, Tauragės areštinėje 15 parų praleidęs Šilutės gyventojas 49 metų Šarūnas Gaižauskas sako, jog tai buvusi provokacija, o tapti policijos tyrimo objektais jie nesitikėjo.