Neįregistruota Rusijos piliečių bendruomenė

Pirmadienį Teisingumo ministerija atsisakė įregistruoti Rusijos piliečių bendruomenės Lietuvoje "Rodina" įstatus.
Teisingumo ministerijos turimais duomenis, bendruomenės "Rodina" steigėjai ir jos vadovai buvo organizacijų "Vienybė-Jedinstvo-Jednosc", Lietuvos darbo žmonių socialistinės federacijos, Nacionalinio gelbėjimo komiteto, LSSR piliečių komiteto, LKP (SSKP) nariai. Prieš dešimtmetį šios ir panašios prosovietinės oraganizacijos veikė prieš atkurtąją Lietuvos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą.

Visuomeninių organizacijų įstatymas draudžia steigti visuomenines organizacijas, kurių nariai vienijasi organizacijų, veikusių prieš Lietuvos nepriklausomybę ir teritorijos vientisumą, pagrindu.

Pasak Teisingumo ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus pranešimo, didžioji dalis "Rodina" steigėjų yra ir Rusijos piliečių asociacijos Lietuvoje "Rusija" steigėjai.

Šios asociacijos įstatus Teisingumo ministerija atsisakė registruoti 1998 metais, vadovaudamasi tomis pačiomis įstatymo nuostatomis.

Vilniaus apygardos teismas bei Lietuvos apeliacinis teismas šį atsisakymą pripažino pagrįstu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (43)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (83)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (82)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (314)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.