Naujoji sąjunga žada paremti Vytautą Šustauską

 (14)
Naujoji sąjunga nutarė nebesiūlyti savo kandidato į Kauno merus ir paremti Lietuvos laisvės sąjungos lyderį Vytautą Šustauską.
"Mes negalime pasiūlyti savo mero ir, nenorėdami tiesioginio valdymo, ketvirtadienį balsuosime už Vytautą Šustauską", BNS korespondentui pareiškė Naujosios sąjungos (NS, socialliberalai) Kauno skyriaus pirmininkas Erikas Tamašauskas.

Jei iki gegužės 25 dienos Kaune nebūtų išrinktas miesto meras, Kaune būtų įvestas tiesioginis valdymas. Visus miesto reikalus su administracija tvarkytų Vyriausybės paskirtas asmuo, ir šiuo atveju realiausia, kad tai būtų konservatorius. Nei taryba, nei valdyba nebūtų reikalinga iki naujų rinkimų.

Praėjusią savaitę NS Kauno mero rinkimuose rėmė Gedimino Žemaičio kandidatūrą. Kitas tarybos posėdis vyks ketvirtadienį.

Pasak E. Tamašausko, "bandėme kalbėtis su visomis partijomis, bet nepavyko sutarti. Todėl nežaisime siūlomų politinių žaidimų, palaikysime Lietuvos laisvės sąjungą ir taip išvengsime tiesioginio valdymo iš Vilniaus".

NS Kauno skyriaus pirmininko vertinimu, Kauno taryboje yra žmonių, tikrai vertų mero posto, bet jų neįvardijo.

Pats E. Tamašauskas paneigė gandus, kad kandidatuos mero rinkimuose.

Lietuvos laisvės sąjungos pirmininkas Vytautas Šustauskas BNS teigė, kad pirmadienį per televizijos žinias girdėjo apie Naujosios sąjungos sprendimą.

Jeigu V. Šustauską be LLS atstovų parems NS ir jaunalietuviai, jis surinktų reikiamą daugumą - 21 balsą iš 41.

Kandidatas į Kauno mero postą V. Šustauskas mano, kad "nėra ko džiaugtis, konservatoriai miestą paliko su beveik 300 milijonų skola, tad teks labai rimtai dirbti".

Anot V. Šustausko, jo kaip mero programos gairės išlieka tos pačios, kurias tarybos nariai girdėjo praėjusią savaitę.

LLS lyderis teigė, kad jei jo kandidatūrą parems Naujoji sąjunga, su ja bus kalbamasi apie bendrą darbą valdant miestą.

"Kol kas postai nepadalinti", sakė V. Šustauskas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (185)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (8)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (82)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (77)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (15)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.