Naujoji sąjunga tapo populiariausia partija

 (19)
Savivaldybių tarybų rinkimus laimėjusią Naująją sąjungą (socialliberalus) Lietuvos gyventojai aktyviausiai remtų ir per rudenį vyksiančius Seimo rinkimus.
Jei rinkimai į Seimą vyktų kitą savaitę, už Naująją sąjungą balsuotų 20,3 proc. rinkėjų. Palyginus su kovo mėnesio apklausos rezultatais, socialliberalų populiarumas išaugo 9,1 proc.

Tuo tarpu liberalų ir centristų populiarumas per pastarąjį mėnesį beveik nepakito. Už liberalus dabar balsuotų 12 proc. rinkėjų, o už centristus - 8,9 proc. rinkėjų.

Į ketvirtąją populiariausių partijų sąrašo vietą pakilo Valstiečių partija, turinti 7,2 proc. rinkėjų balsų, penktoje yra LDDP, kurią remia 5,6 proc. rinkėjų.

5 proc. barjerą dar peržengtų ir konservatorių partija, kurią remia 5,4 proc. rinkėjų.

Politikų rikiuotėje lyderio poziciją ir toliau užima prezidentas Valdas Adamkus, tačiau antrojoje vietoje atsidūrė Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos lyderis Kazys Bobelis, į trečią vietą nustumdamas liberalų lyderį Rolandą Paksą.

V. Adamkų palankiai vertina 56,2 proc. gyventojų, K. Bobelį - 49,3 proc., o R. Paksą - 48,4 proc.

Palyginus su kovo mėnesio apklausos duomenimis, K. Bobelio populiarumas išaugo 8,1 proc. V. Adamkaus - 0,9 proc., o R. Pakso - 3,2 proc.

Populiariausių politikų rikiuotėje atsidūrė ir Naujosios demokratijos partijos lyderė Kazimiera Prunksienė, paskutinėje vietoje palikdama Kauno meru tapusį Lietuvos laisvės sąjungos lyderį Vytautą Šustauską.

Populiariausių politikų sąrašas (skliaustuose - kovo mėnesio rezultatai).

1. V. Adamkus       56,2 (55,3) 

2. K. Bobelis 49,3 (41,2)

3. R. Paksas 48,4 (45,2)

4. A. Paulauskas 41,3 (33,4)

5. R. Ozolas 39,1 (32,1)

6. Č. Juršėnas 20,8 (18,1)

7. V. Andriukaitis 19,1 (16,7)

8. A. Saudargas 13,5 (13,3)

9. E. Bičkauskas 12,9 (14,9)

10.R. Smetona 10,7 (14,1)

11.K. Prunskienė 7,3 (-0,8)

12.V. Šustauskas 7,0 (7,0)

Apklausą balandžio 5-9 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VSD įkūrė pasitikėjimo liniją ir rodys visuomenei, kad vyksta verbavimas (7)

Žvalgų dieną ketvirtadienį minintis Valstybės saugumo departamentas (VSD) pranešė atidarantis pasitikėjimo telefono liniją ir pradedantis visuomenės švietimo kampaniją.

Premjeras: J. Milius tik tęsdavo Vyriausybės pradėtus darbus (3)

Naujų rinkų atvėrimas neįmanomas be aukščiausių valstybės pareigūnų įsikišimo, sako Premjeras Algirdas Butkevičius, todėl atleisto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus žodžiai, dėl „ Premjero šildymosi svetimais nuopelnais" neturi pagrindo.

A. Butkevičius: netrukdysime „valstiečiams“ sudaryti valdančiąją koaliciją (59)

Socialdemokratai netrukdys Seimo rinkimus laimėjusiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) sąjungai sudaryti valdančiąją koaliciją, sako Socialdemokratų partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius.

L. Linkevičius Varšuvoje pabrėžė vienybės svarbą (8)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 26 dieną Varšuvos saugumo forume aptarė regiono saugumo iššūkius ir NATO atsaką.

Pataria „valstiečiams“, kaip stabdyti emigraciją: svarbiausia – investuotojai (32)

Valstiečiai ir žalieji kol kas dar buria valdančiąją daugumą, būsimus partnerius bandydami įtikinti savo siekiais įvesti didesnį valstybės reguliavimą ekonomikoje, kurti valstybinį banką, valstybinių vaistinių tinklą, valstybines alkoholio parduotuves, ar keisti darbo kodeksą labiau apsaugant darbuotojus. Kokios gali būti valstiečių ir žaliųjų siūlomų sprendimų pasekmės? Apie visa tai, pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su Investuotojų forumo valdybos pirmininku Rolandu Valiūnu ir dienraščio „Verslo žinios“ vyr. redaktoriumi Rolandu Barysu.