Naujasis "Sodros" vadovas bus parinktas per savaitę

 (2)
Lietuvos Vyriausybė posėdyje pirmadienį patvirtino buvusio "Sodros" vadovo Vinco Kuncos atsistatydinimą.
Naujojo "Sodros" direktoriaus kandidatūrą socialinės apsaugos ir darbo ministrė Irena Degutienė turi pateikti Vyriausybei per savaitę.

Laikinai vadovauti "Sodrai" paskirta direktoriaus pavaduotoja Česlava Zabulėnienė.

I. Degutienė teikimą dėl "Sodros" vadovo atleidimo Vyriausybei įteikė ketvirtadienio rytą, gavusi V. Kuncos prašymą atleisti jį iš pareigų.

Buvęs fondo direktorius atleistas šalių susitarimu.

I. Degutienė praėjusį ketvirtadienį sakė, kad kol kas kandidato į "Sodros" direktoriaus postą nėra. Iš naujo vadovo pirmiausia tikimasi griežto įmokų administravimo ir jų surinkimo kontrolės.

V. Kunca sulaukė kritikos dėl sunkios finansinės "Sodros" padėties - negerėjančio fondo administravimo ir įmokų surinkimo, dėl nepakankamo bendradarbiavimo su Mokesčių inspekcija, dalyvaujant "žiauriose" akcijose prieš nemokias įmones.

Pirmojo ketvirčio "Sodros" biudžeto deficitas - 159 mln. litų - du kartus didesnis nei buvo planuota. Fondo vadovybė prognozuoja, kad metų pabaigoje deficitas gali siekti apie 260 mln. litų.

I. Degutienės nuomone, "Sodrai" nepavyks išvengti deficito, tačiau, anot jos, pagerinus administravimą ir griežčiau vadovaujant, jis gali būti kur kas mažesnis nei yra dabar.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Po susitikimų su partijų lyderiais D. Grybauskaitė: formuoti valdančiąją koaliciją turėtų LVŽS

Pirmadienį susitikusi su daugiausia balsų Seimo rinkimuose gavusių partijų lyderiais, prezidentė Dalia Grybauskaitė įvertino rinkimų rezultatus.

R. Karbauskis: rezultatas toks, kad abu svarbiausi postai turi priklausyti mums nuolat atnaujinama (133)

Seimo rinkimuose pergalę nuskynusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmadienį dalyvauja DELFI konferencijoje, kur atsako į aktualiausius klausimus.

R. Žemaitaitis: „Tvarka ir teisingumas“ neplanuoja jungtis su kitomis partijomis (5)

Partija „Tvarka ir teisingumas“ neketina jungtis su Darbo partija, sako laikinasis šios partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

V. Tomaševskis į valdžią nesiveržia (4)

Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) galėtų dirbti valdančiojoje koalicijoje su rinkimų laimėtojais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), tačiau tai nėra pagrindinis tikslas, sako LLRA-KŠS lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

G. Landsbergis po pokalbio su D. Grybauskaite: „valstiečiams“ teks pasirinkti papildyta (342)

Iškart po susitikimo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiais, šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovus.