"Naująją politiką" savinasi kas netingi

Trys save liberalios pakraipos jėgomis laikančios Lietuvos partijos ieškos būdų bendradarbiauti per Seimo rinkimus ir žada netrukdyti viena kitai.
Trečiadienį Centro, Liberalų ir Naujosios sąjungų vadovai - Romualdas Ozolas, Rolandas Paksas ir Artūras Paulauskas - prezidentui Valdui Adamkui pristatė birželį rengiamą konferenciją "naujajai politikai" aptarti.

Po susitikimo R. Ozolas žurnalistams sakė, kad šalies vadovas sutiko globoti šį forumą, kuris, pasak centristų lyderio, "yra durys, per kurias išeisime į tolesnį bendradarbiavimą".

Konferenciją rengia šios trys partijos, o kitų politinių jėgų atstovai bus kviečiami skaityti atskirus pranešimus.

Atsakydamas į klausimą, kodėl prisijungti prie rengėjų nepakviesti konservatoriai, socialdemokratai ar LDDP atstovai, R. Ozolas atsakė: "todėl, kad jie ne liberalai".

"Liberalinės partijos čia susirinko ir ieško atsakymo į tai, kokia turi būti atvira, informacinė visuomenė ir kurianti valstybė", sakė centristų lyderis.

Pasak R. Pakso, trims partijoms tai yra priemonė siekti tolesnio tikslo - sėkmingo dalyvavimo Seimo rinkimuose spalį ir galimo bendradarbiavimo po jų.

Jis neatmetė galimybės, kad liberalai, socialliberalai ir centristai parlamente sudarys koaliciją.

R. Ozolo teigimu, tolesni svarstymai bus "kaip nekenkti, o labai pozityviai dirbti".

Forumo "pradžių pradžia" jis pavadino prezidento V. Adamkaus perskaitytą metinį pranešimą.

R. Paksas teigė, kad konferencija siekiama, kad V. Adamkaus mintys nepaskeltų tarp kitų dokumentų ir rutinoje.

Metiniame pranešime Seimui balandžio 20 dieną prezidentas V. Adamkus paragino visus imtis naujos politikos kaip atsvaros sovietiniam palikimui ir įpročiams.

Tada valdančiųjų konservatorių lyderiai V. Adamkaus pranešimą įvertino kaip paramą dabartinės Vyriausybės politikai, ją laikydami kaip tik prezidento įvardinta "naująja politika".

"Visas kontekstas, formavimas nuostatų to, ką prezidentas vadina "naująja politika", aš jutau, kad prezidentas įvardija mintyse tai, kas yra daroma", sakė Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (173)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (65)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (458)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (83)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (166)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.