Naujagimiai - klastingos ligos taikinys

Lietuva artėja prie tuberkuliozės epidemijos slenksčio. Tuo tarpu prasidėjus balandžiui Lietuvos gydymo įstaigose ėmė trūkti BCG vakcinos, kuria skiepijama nuo tuberkuliozės. Pirmiausia grėsmė iškilo naujagimiams.
BCG vakcina gimdymo namuose ar skyriuose skiepijami visi sveiki naujagimiai. Po paskiepijimo praėjus dviem trims savaitėms vaikai įgyja imunitetą šiai ligai ir gali būti saugūs 6-7 metus.

Nepaskiepyti nuo tuberkuliozės vaikai kurį laiką bus atviras tuberkuliozės taikinys, nes neturės šiai ligai imuniteto.

Kai kurios šalies gydymo įstaigos vakcinų nuo tuberkuliozės neturi, kitur jų likę tik maždaug vienam mėnesiui.

Vietoj skiepų nuo tuberkuliozės dabar medikai naujagimius gali aprūpinti tik specialiomis pažymomis, kuriose rašoma, kad vaikas nuo tuberkuliozės liko nepaskiepytas dėl vakcinos stokos.

Pažymos turėtų patekti į poliklinikas, kuriose tikimybė paskiepyti naujagimį nuo tuberkuliozės šiuo metu taip pat yra nedidelė, nes visoms šalies gydymo įstaigoms vakcinos perkamos centralizuotai.

Pirkti BCG vakciną šiemet vėluojama dėl lėšų stokos.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Estijos prezidentė įvardijo šalies sėkmės formulę

Pirmą kartą Lietuvoje viešėjusi naujoji Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid sako, kad į kylančias geopolitines grėsmes geriausia raguoti vieningai laikantis su sąjungininkais ir Eurpoje ir NATO.

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (247)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1242)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.