NATO vadovas G.Robertson atvyksta į Vilnių

 (6)
Penktadienį Vilniuje lankysis NATO generalinis sektorius lordas George Robertson (Džordžas Robertsonas).
Iš Talino specialiu reisu į Lietuvą atvykęs NATO vadovas Vilniuje sostinėje viešės apie septynias valandas.

Jis sakys sveikinimo kalbą tarptautinėje konferencijoje "NATO vaidmuo besikeičiančioje Europos saugumo aplinkoje". Į Vilniaus Rotušėje vyksiantį forumą susirinks devynių šalių - kandidačių į NATO - užsienio reikalų ministrai bei viceministrai.

Iš Rotušės G. Robertson pėsčiomis eis į Prezidentūrą, kur susitiks su prezidentu Valdu Adamkumi.

Vėliau rengiami NATO vadovo pokalbiai su Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu, premjeru Andriumi Kubiliumi, užsienio reikalų ministru Algirdu Saudargu, NATO šalių ambasadoriais.

Prieš išvykdamas į Briuselį, G. Robertson Vilniaus oro uoste surengs spaudos konferenciją.

NATO generalinio sekretoriaus pareigas G. Roberston pradėjo eiti praėjusių metų spalį, šiame poste pakeitęs ispaną Javierą Solaną (Chavjerą Solaną).

Iki šio paskyrimo G. Robertson buvo Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius.

Tai yra pirmasis G. Robertson vizitas Vilniuje. Per savo kadenciją J. Solana Lietuvoje lankėsi du kartus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (108)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (3)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (114)

Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Antradienį vykusiame Valstybinio studijų fondo (VSF) Valdybos posėdyje nuspręsta skirti papildomus 1,2 mln. eurų geriausiai besimokiusių, tačiau už studijas mokėjusių bakalauro ir vientisųjų studentų studijų studentams. Iš viso kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.