NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas atidėjo vizitą į Lietuvą

 (3)
Tarnybą baigiantis generolas W. Clark ketino atskristi penktadienį atsisveikinti su Lietuvos prezidentu, krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu.

Tačiau, kaip pranešė Prezidentūra, NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas tą dieną turi dalyvauti Šiaurės Atlanto tarybos posėdyje Briuselyje, skubiai sukviestame dėl įsiplieskusio smurto šiauriniame Kosovo Mitrovicos mieste.

Etniniu pagrindu padalytame mieste suaktyvėjus serbų ir albanų smurto veiksmams, NATO ėmė ruoštis į konflikto zoną nusiųsti daugiau taikdarių.

Kosove Lenkijos batalione dabar tarnauja 30 Lietuvos taikdarių. Pasak jų raporto Krašto apsaugos ministerijai, Lenkijos bataliono atsakomybės zonoje tebėra ramu.

Pasak raporto, konfliktas Mitrovicoje praktiškai nepadarė įtakos nuotaikoms Lenkijos bataliono atsakomybės zonoje, bet kariai yra pasiruošę galimam padėties pablogėjimui.

NATO, besiruošianti siųsti daugiau karių į Kosovą, neprašė Lietuvos pasiųsti daugiau taikdarių, ir tokia galimybė Vilniuje nėra svarstoma.

Pasak Prezidentūros, W. Clark atsisveikinimo vizitas į Lietuvą įvyks kovo mėnesį, dėl tikslios jo datos dar bus susitarta.

Per vizitą prezidentas Valdas Adamkus generolui įteiks Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordiną.

Tai bus jau antras W. Clark vizitas į Lietuvą - pirmą kartą Lietuvoje jis lankėsi praėjusių metų liepą.

Manoma, kad W. Clark, kuris pernai sėkmingai vadovavo NATO oro smūgiams Jugoslavijoje, bus pasiūlytas ambasadoriaus postas, tačiau iki šiol oficialiai nėra paskelbta apie naująsias generolo pareigas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Interpeliacijas krašto apsaugos ir žemės ūkio ministrams remia tik opozicija (1)

Valdančiųjų frakcijų atstovai trečiadienį ketina palaikyti krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko ir žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės atsakymus į interpeliacijos klausimus.

Emigracijos tragedija turi ir nematomą pusę: specialistai Lietuvai žada labai liūdną ateitį (247)

Emigracijos mastai stulbina. Kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4–5 žmonės. Per dieną – beveik 100. Per metus šalį palieka per 35 tūkst. lietuvių.

K. Komskis gina brolį: taip galėjo pasitaikyti bet kuriam medžiotojui (163)

Pasklidus žiniai, kad vakar medžioklės metu Seimo nario Kęsto Komskio brolis nušovė pasieniečių tarnybinį šunį, parlamentaras pripažįsta, kad incidentas labai nemalonus ir tikrai netyčinis, įvykdytas ginantis. Anot parlamentaro, nepaisant to, brolis medžiotojas Arvydas Komskis savo veiksmų neišsižada ir ketina bendradarbiauti su visomis tarnybomis.

V. Baltraitienė: J. Miliaus atleidimas yra politizuotas premjeras atleidimą vadina teisėtu (27)

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, jog Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimas yra politizuotas ir kol kas neaišku, kas nuo spalio 5 dienos laikinai vadovaus tarnybai.

Nedrausmingiems parlamentarams siūloma nurėžti algas (26)

Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam Seimo posėdžiuose, kuriuose iš anksto buvo numatyti ir numatytu laiku įvyko balsavimai dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimą siūloma sumažinti po 5 procentus už kiekvieną praleistą posėdį. Taip pat po 5 procentus siūloma sumažinti parlamentaro algą už kiekvieną praleistą komiteto ir komisijos posėdį.