NATO pajėgų Europoje vado nuopelnai Lietuvai įvertinti aukštu apdovanojimu

 (3)
Pirmadienį prezidentas Valdas Adamkus W. Clarkui įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordiną.

Dėkodamas už apdovanojimą, W. Clarkas sakė, jog "Lietuva daug padarė įtvirtindama šalyje demokratijos, žmogaus teisių, laisvės principus".

Kadenciją baigiantis NATO pareigūnas į Lietuvą atvyko sekmadienio vakarą.

Pirmadienio rytą generolas W. Clark susitiko su KA ministru Česlovu Stankevičiumi ir Lietuvos kariuomenės vadu brigados generolu Jonu Kronkaičiu, generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje skaitė paskaitą "Saugumas ir NATO plėtra".

Svečias iš Vilniaus oro uosto išvyks vidurdienį.

W. Clark pirmą kartą Lietuvoje lankėsi praėjusių metų liepą.

W. Clark, baigiantis tarnybą NATO pajėgų Europoje vado pareigose, surengė atsisveikino vizitus į visas NATO šalis ir tik keletą kandidačių, kurios padarė didžiausią pažangą, siekdamos integracijos į Aljansą.

W. Clark, kuriam dabar 55-eri, NATO pajėgoms Europoje pradėjęs vadovauti 1997 metais. Šiame poste jį pakeis JAV Jungtinio štabo komiteto pirmininko pavaduotojas, oro pajėgų generolas Josephas Ralstonas (Džozefas Ralstonas).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Pratybų metu nuo pirotechnikos nestipriai nukentėjo karys (2)

Pasibaigus žvalgų pratyboms ketvirtadienio naktį nuo pirotechnikos užtaiso lengvai nukentėjo profesinės karo tarnybos karys, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Socdemai ištiesė ranką R. Karbauskiui (246)

Seimo rinkimus pralaimėję socialdemokratai nekelia tiek sąlygų, kiek konservatoriai: partijos prezidiumas penktadienį nusprendė pradėti derybas su Seimo rinkimus laimėjusia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Partijos tarybos pritarimo reikės, jei derybos bus rezultatyvios.

„The Independent“: Rusija užimtų Baltijos šalis per 36 valandas (816)

Galimo konflikto su NATO atveju Rusijai reikėtų 36 valandų Estijai, Latvijai ir Lietuvai užimti, o ne 60, kaip manyta anksčiau. Tai sakoma su JAV armija susijusios korporacijos „Rand" pranešime, kurio ištraukas skelbia „The Independent“.

Rukloje akmenimis apmėtyti paaugliai iš Sirijos papildyta 17.13 (278)

Penktadienį, apie 14.45 val., policija gavo pranešimą, kad Jonavos r. Rukloje, Karaliaus Mindaug g. iš mokyklos grįžtančius du keturiolikos metų Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

Rinkimų naktį dirbusio apygardos komisijos pirmininko kraujyje – 1,76 promilės alkoholio (10)

Vidutinis girtumas – toks teismo medicinos ekspertų verdiktas penktadienį paskelbtas rinkimų naktį tikrą spektaklį surengusiam Vidmantui Pilviniui, vadovavusiam rinkimų į Seimą procesui Lazdijų ir Druskininkų savivaldybėse.