Narkotikų rinką užkariauja heroinas

 (4)
Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, turėdami operatyvinės informacijos, du devyniolikmečius sulaikė vienoje miesto gatvių. Vienas turėjo 0,4 g, kitas - 0,6 g heroino. Iš tokio kiekio šios narkotinės medžiagos galima pagaminti 20-25 dozes.

Manoma, kad anksčiau neteisti jaunuoliai kvaišalus pardavinėjo prie mokyklų. Vilniaus 2-asis policijos komisariatas atlieka tyrimą. Vaikinams už neteisėtą narkotinių medžiagų laikymą iškelta baudžiamoji byla.

Teisėsaugininkai teigia, jog bene sparčiausiai plintanti nusikalstama veikla Lietuvoje šiuo metu - narkotikų verslas. Manoma, kad per metus mūsų šalyje šių kvaišalų parduodama už dešimtis milijonų litų. Dažniausiai jie pardavinėjami naktiniuose klubuose, baruose, mokyklose. Narkotikų verslo atstovai kaip įmanydami stengiasi prie narkotikų pripratinti jaunimą.

Pareigūnų teigimu, šiuo metu užkirsti tam kelio neįmanoma. Visoje Lietuvos policijoje yra tik 38 pareigūnai, kurie specializuojasi kovodami su narkotikų verslu. Policijos departamento Organizuotų nusikaltimų tyrimų tarnybos (ONTT) pareigūnų duomenimis, populiariausias šiuo metu yra sintetinis narkotikas "Ecstasy". Jo dozė kainuoja apie 30 Lt.

Dėl mažos kainos tarp jaunuolių labai mėgstami stiprų psichotropinį poveikį turintys amfetaminai. Ilgam apsisvaiginti dozė kainuoja 15 Lt. Šie narkotikai dažniausiai atvežami iš Vakarų Europos. Kai kurie sintetiniai narkotikai gaminami Lietuvoje. Tačiau sparčiausiai populiarėjantis narkotikas Lietuvoje šiuo metu yra heroinas. Jis atgabenamas iš Rusijos, o į ją patenka iš Azijos valstybių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (299)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (326)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (277)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (17)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (105)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.