Seimo Narkomanijos prevencijos komisija kovoje su narkomanija pasigenda Narkotikų kontrolės departamento (NKD) prie Vyriausybės indėlio.Pasak Narkomanijos prevencijos komisijos vadovės Ramunės Visockytės, nors departamentas gauna didžiąją dalį kovai su narkomanija skiriamų lėšų, darbo rezultatų nematyti.
Ramunė Visockytė
Komisijos pirmininkei abejonių sukėlė ir NKD disponuojamų lėšų panaudojimo racionalumas.

"Kalbant apie būsimus metus, numatyta 100 tūkst. litų skirti informacijai žiniasklaidoje - šie pinigai bus naudojami NKD reklamavimui laikraščiuose, reklamos plotų pirkimui ir savo darbo aprašymui. Aš manau, kad ši tema yra svarbi, reikalinga ir spauda apie ją rašo veltui", - departamento numatytą lėšų paskirstymą kritikavo R.Visockytė.

Narkomanijos prevencijos komisijos vadovė penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje tikino nematanti ir prieš dvejus metus įkurto NKD darbo rezultatų.

Narkomanijos prevencijos komisija, tyrusi, kaip įgyvendinama Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programa, nusprendė siūlyti valstybės biudžete perskirstyti narkomanijos prevencijai skiriamas lėšas. Komisijos manymu, finansavimas minėtai programai paskirstomas neefektyviai.

Artimiausiu metu komisija planuoja parengti ir Seimo posėdžių sekretoriate įregistruoti narkomanijos prevencijai valstybės duodamų lėšų perskirstymą numatančias Biudžeto įstatymo pataisas.

Tačiau, R.Visockytės teigimu, imtis iniciatyvos perskirstyti, anot jos, netinkamai paskirstytas lėšas, turėjo ne parlamentinė komisija, o Narkotikų kontrolės departamentas.

"Aš manau, kad šiuos pasiūlymus turėjo teikti ne Seimo nariai, ne komisija, šia linkme visus metus turėjo dirbti NKD. Deja, surinkus poreikius iš visų institucijų, kurios vykdo programą, ir pamačius, kad tiek lėšų, koks yra poreikis, nebus, departamentas visoms institucijoms išsiuntinėjo laiškus, kad pinigų programai skirtų iš savo asignavimų", - NKD darbu piktinosi parlamentinės komisijos vadovė.

Pasak R.Visockytės, iš NKD nesulaukiant norimų rezultatų, neišvengiamai kyla departamento vadovybės kompetencijos klausimas. "Kai tokia padėtis, laikas premjerui pagalvoti apie departamento vadovų tinkamumą savo užimamoms pareigoms", - spaudos konferencijoje sakė parlamentarė.

Narkotikų kontrolės departamento vadovę Audronę Astrauskienę nustebino aštri parlamentinės komisijos vadovės kritika.

Pasak A.Astrauskienės, vargu, ar įmanoma kaltinti NKD neracionaliu lėšų paskirstymu, nes departamentas jas naudoja vadovaudamasis Vyriausybės patvirtintu Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programos priemonių įgyvendinimo planu. "Visos lėšos, kurias departamentas skiria, skiria pagal Vyriausybės patvirtintą priemonių planą", - BNS penktadienį sakė NKD vadovė.

A.Astrauskienė atmetė kritiką ir dėl departamento darbo kokybės. Pasak NKD vadovės, departamentas įkurtas tik pernai, tad daugiausia jėgų skirta plėsti jo veiklai - tai ir galėjo parlamentinei komisijai sudaryti įspūdį, esą departamentas nedirba.

Pasak A.Astrauskienės, departamento darbą įvertins Seimas, kuomet jam bus pateikta metinė veiklos ataskaita. "Šių metų pabaigoje pristatysime savo veiklos ataskaitą, ir tuomet bus galima spręsti apie mūsų veiklą", - sakė A.Astrauskienė.

Kritikos departamentui pažėrusi Narkomanijos prevencijos komisijos vadovė jos nepagailėjo ir kovos su narkomanija lėšų paskirstymui.

Pasak R.Visockytės, Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programai skirti pinigai leidžiami ne jos vykdymui, o atskirų institucijų išlaikymui.

"Programos pinigai eina keturių priklausomybės ligų centrų išlaikymui ir Narkotikų kontrolės departamento išlaikymui - tai sudaro 5,5 mln. litų. Programos priemonės neįgyvendinamos, o tik išlaikomos institucijos", - sakė Narkomanijos prevencijos komisijos vadovė.

Pasak jos, komisijos pasiūlymuose keisti Biudžeto įstatymą bus numatyta, jog Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apskritims priklausomybės ligų ligoninių išlaikymui pinigai būtų skiriami atskira biudžeto eilute, o ne iš kovos su narkomanija programai skirtų lėšų.

"Siūlome, kad šioms įstaigoms būtų atrastas pastovus finansavimas, kad bent jau kitais metais jis būtų skiriamas ne iš programos, o numatomas atskira eilute valstybės biudžete, kad programos pinigai būtų atiduodami tiems, kas dirba tiesiogiai narkomanijos ir narkotikų kontrolės srityje", - kalbėjo R.Visockytė.

Narkomanijos prevencijos komisijos inicijuojamose pataisose bus siūloma atskirti ir Narkotikų kontrolės departamento išlaikymui bei programos įgyvendinimui skiriamas lėšas.

"NKD biudžete irgi turėtų dvi eilutes - kad jo išlaikymui būtų skiriama 1 mln. 200 tūkst. litų, o likusi suma - 1 mln. 481 tūkst. litų būtų skiriami tiesiogiai programos įgyvendinimui", - sakė komisijos vadovė.

Oficialiais duomenimis, Lietuvoje yra apie 5 tūkst. narkomanų, tačiau manoma, jog realiai jų yra kur kas daugiau.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (176)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (29)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Vilniuje sumaištis – apleistoje statybvietėje įvyko sprogimas (7)

Vilniuje, Šv. Ignoto ir Totorių gatvių sankryžoje policininkai riboja eismą. Šalia esančioje...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (82)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (12)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį

Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (15)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...

Artėja laikas, kai gatvėse situacija pasikeis kardinaliai (1)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: aukų skaičius auga ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojas (611)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Savo vestuvių šokiui A. Adamovič ir Ž. Gečas pasirinko garsųjį hitą „Despacito“ (10)

Rugpjūčio 9 dieną aukso žiedus sumainę atlikėjai Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas po...