Naktį laikrodžius turėsime atsukti atgal

 (89)
Smėlio laikrodis, skubėjimas
© Corbis/Scanpix

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuva grįžta prie žiemos laiko, todėl laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda atgal. Pagal šį laiką gyvensime iki kitų metų kovo.

Vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį. Laikrodžio rodyklę valanda atgal reikės pasukti 4 val.

Pagal žiemos laiką gyvename penkis mėnesius – Iki paskutinio kovo sekmadienio, kai 3 val. laikrodžio rodyklę pasukame viena valanda į priekį.

Pirmą kartą idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima „pailginti“ dieną ir sutaupyti elektros energijos, dar 1784-aisiais iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas. Jo teigimu, žmonės švaisto šviesųjį paros laiką vasaros rytais gulėdami lovoje, o pasukus laikrodžius valanda į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.

Kai kurios valstybės vasaros laiką įsivedė XX amžiaus pradžioje. Europoje vasaros laikas buvo įvestas 1973 metais, kai pasaulį ištiko naftos krizė ir vyriausybės stengėsi taupyti elektros energiją.

Tiesa, specialistai iki šiol nesutaria, kas yra svarbiau: vasaros laiko įvedimo nauda energijos taupymui (teigiama, esą ekonominis efektas vertinamas vidutiniškai 3-8 proc.) ar žala, daroma žmonių sveikatai.

www.DELFI.lt
 
89
Registruoti (0) Anonimiški (89)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Iš Rusijos ambasadoriaus – dviprasmiškas laiškas Lietuvai (25)

2015 sausio mėn. 26 d. 12:13
Rusijos ambasadorius Vilniuje Aleksandras Udalcovas paskelbė viešą sveikinimą Lietuvai „su Lietuvos išvadavimo nuo vokiečių-fašistų 70-osiomis metinėmis“. O sveikinime netrūksta aliuzijų į dabartinę situaciją ir Kremliaus požiūrį į šalis, kurios atvirai smerkia Rusijos veiksmus prieš Ukrainą.

Apklausa atskleidė požiūrį į asmens duomenų apsaugą

2015 sausio mėn. 26 d. 12:12
Daugiausia Lietuvos gyventojų mano, kad griežčiausia asmens duomenų apsauga turėtų būti finansines paslaugas teikiančiose įmonėse ir įstaigose.

D. Grybauskaitė vyks į minėjimą, kur kvietimo nesulaukė V. Putinas (249)

2015 sausio mėn. 26 d. 11:21
Dalia Grybauskaitė, Vladimiras Putinas
DELFI montažas
Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį vyks į Lenkiją, kur Aušvice kartu su kitų šalių vadovais ir tarptautinių organizacijų atstovais dalyvaus Holokausto aukų atminimo dienos minėjime.

Atvirai apie gyvenimą Anglijoje: sunkiausia – ne susirasti darbą ar gyvenamą būstą į Lietuvą grįžtų už 1158 eurų atlygį (142)

2015 sausio mėn. 26 d. 10:32
Atvirai apie gyvenimą Anglijoje: sunkiausia – ne susirasti darbą ar gyvenamą būstą
A.Stackevič nuotr.
Lietuvoje policininku dirbęs Andrius negali atsidžiaugti savo sprendimu emigruoti svetur. Penkiolika metų Anglijoje gyvenantis vyras šiuo metu pasakoja dirbantis kone savo svajonių darbą – vairuoja vilkiką.

Pirmą kartą šiuolaikinės Lietuvos istorijoje politinės sūpuoklės gali sustoti (103)

2015 sausio mėn. 26 d. 10:19
Tendencijos rodo, kad jeigu Lietuvos ekonomika ir toliau augs, o valdančiųjų neištiks didesnė krizė, 2016 metų rudenį bene pirmą kartą šiuolaikinės Lietuvos istorijoje Seimo rinkimuose daugiausia balsų gaus dabar Vyriausybę sudarančios partijos, rašo „Verslo žinios“.