Naktį laikrodžius turėsime atsukti atgal

 (89)
Smėlio laikrodis, skubėjimas
© Corbis/Scanpix

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuva grįžta prie žiemos laiko, todėl laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda atgal. Pagal šį laiką gyvensime iki kitų metų kovo.

Vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį. Laikrodžio rodyklę valanda atgal reikės pasukti 4 val.

Pagal žiemos laiką gyvename penkis mėnesius – Iki paskutinio kovo sekmadienio, kai 3 val. laikrodžio rodyklę pasukame viena valanda į priekį.

Pirmą kartą idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima „pailginti“ dieną ir sutaupyti elektros energijos, dar 1784-aisiais iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas. Jo teigimu, žmonės švaisto šviesųjį paros laiką vasaros rytais gulėdami lovoje, o pasukus laikrodžius valanda į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.

Kai kurios valstybės vasaros laiką įsivedė XX amžiaus pradžioje. Europoje vasaros laikas buvo įvestas 1973 metais, kai pasaulį ištiko naftos krizė ir vyriausybės stengėsi taupyti elektros energiją.

Tiesa, specialistai iki šiol nesutaria, kas yra svarbiau: vasaros laiko įvedimo nauda energijos taupymui (teigiama, esą ekonominis efektas vertinamas vidutiniškai 3-8 proc.) ar žala, daroma žmonių sveikatai.

www.DELFI.lt
 
89
Registruoti (0) Anonimiški (89)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Lietuvos ambasadorė JT: tarptautinė bendruomenė turi veiksmais įrodyti paramą Ukrainai (133)

2015 kovo mėn. 6 d. 22:55
Ukrainos žmonėms pakanka tarptautinės bendruomenės kalbų, laikas savo poziciją įrodyti darbais. Kadangi Rusija sukėlė ir remia šį karą, jo pabaiga yra Rusijos rankose, Lietuvos prašymu penktadienį sušauktame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje sakė Lietuvos nuolatinė atstovė JT ambasadorė Raimonda Murmokaitė.

Metų klaipėdietė – vėžį nugalėjusi ir viltį kitiems dalijanti A. Kerpytė (12)

2015 kovo mėn. 6 d. 22:27
Metų klaipėdietės titulavimo iškilmės
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
„Dievas yra humoristas ir labai moka juokauti. Tai, kad patekau tarp septynių pretendenčių į Metų klaipėdietės titulą, jau buvo klaida. Kai atėjau čia, tikrai nesitikėjau, kad laimėsiu, net nežinau, ką sakyti“, – vos paskelbta Metų klaipėdiete susijaudinusi kalbėjo Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro viena įkūrėjų ir jo vadovė Aldona Kerpytė.

Žmonos išdavystė su 10 vyrų – smulkmė, palyginti su tuo, ką dar sužinojo (465)

2015 kovo mėn. 6 d. 21:00
Po to, ką prieš tris mėnesius sužinojo, 29 metų kaunietis Artūras vis dar negali atsigauti, o reikia spręsti, ką daryti toliau.

Skyrė pinigų Kauno bažnyčioms ir visuomeninės paskirties objektams (24)

2015 kovo mėn. 6 d. 20:15
Kauno katedra
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kauno miesto taryba skyrė dalinį finansavimą vienuolikai projektų, susijusių su bažnyčių ir visuomeninės paskirties objektų tvarkymu.

L. Linkevičius: neatmetama galimybė įvesti karių misiją Ukrainoje (487)

2015 kovo mėn. 6 d. 20:12
Linas Linkevičius, Jose Manuel Garcia-Margallo
AP/Scanpix
Į neformalų susitikimą Rygoje susirinkę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai aptarė ukrainiečių prašymą į Ukrainą įvesti karių misiją, po susitikimo BNS sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.