Naktį laikrodžius turėsime atsukti atgal

 (89)
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuva grįžta prie žiemos laiko, todėl laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda atgal. Pagal šį laiką gyvensime iki kitų metų kovo.
Smėlio laikrodis, skubėjimas
© Corbis/Scanpix

Vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį. Laikrodžio rodyklę valanda atgal reikės pasukti 4 val.

Pagal žiemos laiką gyvename penkis mėnesius – Iki paskutinio kovo sekmadienio, kai 3 val. laikrodžio rodyklę pasukame viena valanda į priekį.

Pirmą kartą idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima „pailginti“ dieną ir sutaupyti elektros energijos, dar 1784-aisiais iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas. Jo teigimu, žmonės švaisto šviesųjį paros laiką vasaros rytais gulėdami lovoje, o pasukus laikrodžius valanda į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.

Kai kurios valstybės vasaros laiką įsivedė XX amžiaus pradžioje. Europoje vasaros laikas buvo įvestas 1973 metais, kai pasaulį ištiko naftos krizė ir vyriausybės stengėsi taupyti elektros energiją.

Tiesa, specialistai iki šiol nesutaria, kas yra svarbiau: vasaros laiko įvedimo nauda energijos taupymui (teigiama, esą ekonominis efektas vertinamas vidutiniškai 3-8 proc.) ar žala, daroma žmonių sveikatai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Šokiruota mama nebeištvėrė: nors imk ir eik iš darbo (3)

Lietuvos mokyklose – nesibaigiančios atostogos, jei dirbi, kur nori, ten dėk vaikus.

D. Grybauskaitė vyksta į Miuncheną (13)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį, vasario 13-ąją, vyks į Vokietiją, kur dalyvaus Tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje.

Lietuva minės Valstybės atkūrimo metines: renginių sąrašas (14)

Ateinančią savaitę Lietuva minės Valstybės atkūrimo 98-ąsias metines, prisimins prieš 98 metus Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašiusius signatarus, pagerbs šaliai nusipelniusius šių dienų žmones.

V. Andriukaitis įvertino D. Grybauskaitės elgesį (302)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė užuot siekusi stabilumo ir balanso valstybėje, užsiima krizių skatinimu, teigia valdančiosios Socialdemokratų partijos garbės pirmininkas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.

R. Valatka: R. Malinauskas ant delno laiko ir A. Butkevičių, ir K. Trečioką (222)

Artėjant Seimo rinkimams kaista ir politinė įtampa. Prezidentė Dalia Grybauskaitė aštriai kritikuoja vyriausybę ir premjerą Algirdą Butkevičių teigdama, kad Vyriausybė darosi pažeidžiama, neatspari spaudimui ir net galimai korupcinei įtakai.