Naktį laikrodžius turėsime atsukti atgal

 (89)
Smėlio laikrodis, skubėjimas
© Corbis/Scanpix

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuva grįžta prie žiemos laiko, todėl laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda atgal. Pagal šį laiką gyvensime iki kitų metų kovo.

Vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį. Laikrodžio rodyklę valanda atgal reikės pasukti 4 val.

Pagal žiemos laiką gyvename penkis mėnesius – Iki paskutinio kovo sekmadienio, kai 3 val. laikrodžio rodyklę pasukame viena valanda į priekį.

Pirmą kartą idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima „pailginti“ dieną ir sutaupyti elektros energijos, dar 1784-aisiais iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas. Jo teigimu, žmonės švaisto šviesųjį paros laiką vasaros rytais gulėdami lovoje, o pasukus laikrodžius valanda į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.

Kai kurios valstybės vasaros laiką įsivedė XX amžiaus pradžioje. Europoje vasaros laikas buvo įvestas 1973 metais, kai pasaulį ištiko naftos krizė ir vyriausybės stengėsi taupyti elektros energiją.

Tiesa, specialistai iki šiol nesutaria, kas yra svarbiau: vasaros laiko įvedimo nauda energijos taupymui (teigiama, esą ekonominis efektas vertinamas vidutiniškai 3-8 proc.) ar žala, daroma žmonių sveikatai.

www.DELFI.lt
 
89
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Kratos „tvarkiečių“ būstinėje: sulaikyti penki asmenys, apie R. Skaisgirį nutylima (15)

2014 spalio mėn. 21 d. 14:45
Antradienį popiet Generalinėje prokuratūroje surengta spaudos konferencija dėl korupcijos skandalo, kuriame įtariami įtakingi partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai.

Švedijos premjeras: stebime Rusiją ir matome, kas vyksta (10)

2014 spalio mėn. 21 d. 14:03
Švedijos premjeras: stebime Rusiją ir matome, kas vyksta
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Švedijos ginkluotosioms pajėgoms tęsiant mįslingo povandeninio laivo paiešką savo teritoriniuose vandenyse, Vilniuje viešinti švedų premjeras Stefanas Loefvenas pasakojo, kad regiono saugumo situacija pastaraisiais metais kinta iš esmės, todėl Švedija jau mąsto, kokie kariniai pajėgumai būtų pakankami.

Prieš VSD vadovų apklausą D. Ulbinaitės byloje – netikėtumai atnaujinta 14.43 (33)

2014 spalio mėn. 21 d. 13:20
Baudžiamojoje byloje dėl valstybės paslapties nutekinimo, kurioje kaltinimai yra pateikti buvusiai prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei, – Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovų apklausos.

„Financial Times“: Baltijos šalių regionas - kitas Rusijos taikinys (307)

2014 spalio mėn. 21 d. 13:08
Britų dienraštis „Financial Times“ aptarė Baltijos šalių saugumo klausimą, teigdamas, kad Baltijos regionas gali būti kitas konflikto židinys.

„Tvarkos ir teisingumo“ būstinėje – kratos, itin rimti įtarimai sulaikytas buvęs ministro patarėjas, bus svarstoma dėl D. Barakausko likimo; atnaujinta 13.44 (666)

2014 spalio mėn. 21 d. 11:10
DELFI šaltinių teigimu, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka kratas ir poėmius partijos „Tvarka ir teisingumas“ patalpose.