Nacių karo nusikaltėliams - jokios senaties

Lietuva dažnai yra kritikuojama tarptautinių žydų organizacijų dėl tariamo nenoro teisti naciams talkininkavusių holokausto vykdytojų.

Pasak premjero, jam "skaudu ir gėda", kad Lietuvos vardas pasaulio spaudoje kartais siejamas su žydų tragedija Antrojo pasaulinio karo metais.

"Anuomet Lietuva buvo vien tik geografinė sąvoka. Deja, tais sunkiais laikais šalia nacistinių okupantų mūsų visuomenėje atsirado hitlerinės holokausto politikos vykdytojų", sakė A. Kubilius.

Okupuotoje Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais buvo beveik visiškai sunaikinta 220 tūkstančių žydų bendruomenė.

Pasak A. Kubiliaus, "dar iki šios dienos niekas negali paaiškinti", kodėl taip įvyko Lietuvoje, kuri "niekada nepasižymėjo antisemitizmu".

Jis priminė, kad ieškant atsakymo į daugelį holokausto Lietuvoje klausimų, Lietuvos prezidentas prieš pusantrų metų įsteigė tarptautinę komisiją okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti, kuri be kita ko savo turėtų atsakyti, kodėl Lietuvoje vyko holokaustas ir kas jį vykdė.

"Mums prieš akis labai sudėtingi darbai bei sprendimai, kurių reikalauja holokausto aukų - buvusių Lietuvos piliečių - teisės ir istorinis teisingumas", sakė A. Kubilius.

Jis ta proga pakvietė holokausto tyrinėtojus iš Vakarų ir Rytų padirbėti Lietuvos archyvuose bei saugyklose

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (37)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (37)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (38)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (414)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.