Prezidento Rolando Pakso neįtikino Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) vadovo paaiškinimai dėl Europos Sąjungos (ES) Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) lėšų paskirstymo ir automobilių pirkimo būtinybės.
Evaldas Čijauskas
© ELTA
R.Pakso susitikimo su žemės ūkio ministru Jeronimu Kraujeliu ir NMA direktoriumi Evaldu Čijausku ministras J. Kraujelis žurnalistams sakė, kad SAPARD parama pasinaudoję ūkininkai nenori, kad būtų paviešintos jų pavardės, jog jie nesusidurtų su prievarta ir spaudimu, be to, susipažįstant su pateiktais projektais, gali būti paviešintos komercinės paslaptys, galima pasisavinti originalias idėjas ir informaciją.

J.Kraujelis taip pat sakė, kad 10 tarptautinių misijų teigimai vertino agentūros darbą. "Yra trumpa formulė: bus agentūra - bus pinigai. Jeigu nebus agentūros, atitinkančios Europos Bendrijos visų procedūrų ir reikalavimų, nebus ir pinigų", - sakė J.Kraujelis.

E.Čijauskas žurnalistams teigė, kad šiuo metu NMA yra 225 etatai, dirba 195 žmonės, o pagal patvirtintą Vyriausybės programą numatyta, kad agentūroje bus 448 etatai. "Palyginti su kaimynais, latviai yra numatę 680, estai yra numatę iki 500 etatų", - sakė E.Čijauskas.

Ministras taip pat pažymėjo, kad transportas agentūrai yra reikalingas, nes pagal visus reikalavimus, vertinant projektus, agentūra turi vietoje patikrinti lėšų panaudojimą.

Spaudos konferencijos klausęsis prezidento patarėjas Remigijus Ačas ministrą pavadino "pasakų seneliu".

Praėjusią savaitę NMA vadovas spaudoje sulaukė kritikos dėl agentūros įsigytų 40-ies naujų automobilių.

Paklaustas, ar neketina pasiūlyti E.Čijauskui, taip pat ministerijos sekretoriams Jonui Panamariovui ir Vytautui Grušauskui atsistatydinti, J.Kraujelis sakė, kad valdininko atstatydinimo procedūra yra sudėtinga ir gali užtrukti mažiausiai pusę metų, todėl geriau būtų "tarpusavyje susitarti", be to, "nelabai kas nori eiti į šį postą".

Žurnalistų paklaustas, ar pats neketina atsistatydinti, ministras teigė iš prezidento, Seimo pirmininko, premjero gavęs nurodymą dirbti. Tačiau J.Kraujelis pripažino pats turįs "norą atsistatydinti", nes turintis asmeninių problemų - kitą savaitę jam ketinama atlikti akies operaciją.

E.Čijauskas teigė priimsiąs siūlymą atsistatydinti, jei toks bus. "Nematau kol kas, kad mūsų mokėjimų agentūra padarė tokius jau grubius pažeidimus, arba tyčinius pažeidimus, arba tyčinius nusikaltimus, dėl kurių reikėtų atsistatydinti", - sakė E.Čijauskas.

Nuo 2001 metų pabaigos, kai pradėta įgyvendinti SAPARD, šią programą administruojanti NMA Nacionalinė mokėjimo agentūra jau išmokėjo 64,99 mln. litų žemdirbiams ir žemės ūkio įmonėms.

Agentūra iš viso yra gavusi 927 paraiškas beveik 840 mln. litų sumai. Su paramos gavėjais jau pasirašyta 350 sutarčių, kurioms įgyvendinti numatyta skirti daugiau kaip 405 mln. litų paramos lėšų.

Atmestos 175 paraiškos 177 mln. litų sumai. Šiuo metu agentūroje vertinamos dar 402 paraiškos, kuriose prašoma daugiau nei 256 mln. litų SAPARD paramos lėšų.

Ir Valstybės kontrolė, ir bendrovė "PricewaterhouseCoopers" pripažino, kad NMA veikla nėra pakankamai skaidri, tačiau didelių ir šiurkščių pažeidimų skirstant SAPARD lėšas, išskyrus vieną 2 mln. litų atvejį, nenustatė.

Pasak Finansų ministerijos Nacionalinio fondo departamento direktoriaus pavaduotojo Ernesto Petraičio, mėsos perdirbimu užsiimančiai Romano Irtmono įmonei "Rovisa" buvo skirti maždaug 2 mln. litų kompensuoti prieš paramos gavimą patirtas išlaidas, nors tam prieštarauja SAPARD lėšas kontroliuojanti Europos Komisija. Ji ir spręs, kaip šį atvejį įvertinti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (35)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (75)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (140)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Į Vilnių sugrįžta skrydžiai (1)

Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (20)

Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris...

Vilniuje susituokė menininkė J. Vaitkutė: mūsų susitikimas tapo lemtingu (10)

Ketvirtadienio popietę Vilniaus santuokų rūmuose už savo mylimojo, komunikacijos specialisto...

R. Karbauskis tapo seneliu (69)

Ramūno Karbauskio šeimą aplankė džiugi žinia – jo sūnus Justinas Karbauskis su žmona...

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (162)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (10)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Kanadietė pamestą sužadėtuvių žiedą po 13 metų rado netikėtoje vietoje (8)

Prieš daugiau nei dešimt metų šeimai priklausančiame ūkyje kanadietė Mary Grams pametė savo...