Nacionaldemokratai ieško giminingų partijų

Kaip BNS pranešė LNDP pirmininkas, Seimo narys Rimantas Smetona, šeštadienį Kauno Karininkų ramovėje įvyko LNDP tarybos posėdis, kuriame apsvarstyta galimybė dalyvauti spalio 8 dieną įvyksiančiose Seimo rinkimuose.

Anot R. Smetonos, "vieningai sutarta", kad Seimo rinkimuose LNDP bandys sutelkti giminingų politinių jėgų "tautos frontą", siekiant įveikti partijoms keliamą privalomąjį 5 proc. barjerą.

Formalioms koalicijoms šis barjeras siekia 7 procentus, todėl, R. Smetonos teigimu, turima galvoje neformali koalicija, kur nacionaldemokratai pagal susitarimą balotiruosis kitų partijų sąrašuose ir atvirkščiai.

R. Smetona neįvardijo partijų, su kuriomis ketina bendradarbiauti per Seimo rinkimus. Anot jo, tai paaiškės po konsultacijų su partijomis per kitą LNDP tarybos posėdį, kuris bus surengtas iki birželio.

LNDP taryba taip pat aptarė savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus, kurie pripažinti "silpnais ir netenkinančiais".

Kovą LNDP per savivaldybių rinkimus kėlė savo kandidatus devyniose apygardose, tačiau laimėjo tik du mandatus Alytaus rajono savivaldybėje.

Seime LNDP atstovauja šios partijos lyderis R. Smetona, kuris yra parlamento Jungtinės frakcijos seniūnas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (23)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (44)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (394)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (69)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (145)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.