N. Oželytė pinigines baudas siūlo skirti ir žmogžudžiams

 (8)
N. Oželytė pateikė Seimui svarstyti įstatymo projektą dėl baudžiamųjų įstatymų uždrausta veikla padarytos moralinės žalos atlyginimo, pranešė Seimo Žmogaus teisių komitetas.

Pasikėsinus į asmens neliečiamybę, seksualinio apsisprendimo ir sąžinės laisvę, kaltininkas turėtų sumokėti iki 30 vidutinių uždarbių. Kai kuriais nužudymo atvejais, jei teisinės institucijos nenustato kaltininko, žalą turi atlyginti valstybė.

Be to, N. Oželytė siūlo pakeisti dabartinę moralinės žalos atlyginimo už garbės ir orumo pažeminimo tvarką.

Pagal jos projektą asmuo turi teisę į nepiniginį moralinės žalos atlyginimą, įpareigojant atsakovą savo sąskaita paskelbti paneigimą tokia forma, kuri padėtų atstatyti pažeistą garbę ir orumą.

Tokio paneigimo išlaidos negali viršyti 10 tūkst. litų.

Šis projektas yra alternatyvinis kitiems panašiems moralinės žalos atlyginimo projektams, kurių svarstymą Seimas yra atidėjęs.

Dabar maksimali bauda leidėjui ar autoriui už moralinę žalą yra 10 tūkstančių litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (19)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (97)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.

Vilniuje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos (8)

Vilniaus savivaldybė sostinėje ketina atnaujinti dar 13 perspėjimo sirenų.

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (177)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (246)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Augulienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.