Vasario 21 dieną įspėjamąjį piketą rengiantys mokytojai neatsisako ir visuotinio mokytojų streiko idėjos. „Ministerijos ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos konfliktą gilina tai, kad ministrė Roma Žakaitienė ignoruoja ministerijos įsipareigojimus mokytojams“, - DELFI sakė vienas iš organizacijos vadovų Eugenijus Jesinas.
© Corbis
Į akciją, kuri rengiama prie Švietimo ir mokslo ministerijos, mokytojus kviečia Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Žemaitijos regionas. „Tačiau prie mūsų ketina prisijungti ir Vilniaus, Alytaus miestų bei Aukštaitijos regiono mokytojai. Palaikymas tikrai yra, nes žmonės supranta, kad keliamos problemos aktualios visai respublikai“, - kalbėjo profsąjungos vadovo pavaduotojas.

Paklaustas, kokia iš keliamų problemų pati aktualiausia, DELFI pašnekovas minėjo visaverčio profesinių sąjungų dialogo su ministre R.Žakaitiene nebuvimą.

E.Jesinas: ministrė laužo įsipareigojimus mokytojams

„Mes nepatenkinti ministrės darbu, nes nevykdomi 2002 ir 2005 metais pasirašyti susitarimai tarp ministerijos ir profesinės švietimo darbuotojų sąjungos. Apie ką kalbėti, jei ministrė drįso pasakyti, jog buvusio ministro Remigijaus Motuzo pasirašytas susitarimas tėra tik protokolas, kurio neprivaloma vykdyti. Tiesiog neturiu komentarų“, - piktinosi E.Jesinas.

Švietimo profsąjungos vykdomasis komitetas jau gavo oficialų leidimą surengti piketą, kuriame gali būti iki 400 dalyvių.

Pernai lapkričio 10 dieną tarp LŠDPS ir ŠMM priimtam susitarimui realizuoti buvo sudarytos penkios darbo grupės. Tačiau, pasak Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo, ministerija šias derybas tik imitavo, iš anksto žinodama, kad rezultatų nebus.

Pikete mokytojai ŠMM vadovams planuoja iš naujo priminti, kad iki 2007 metų rugsėjo 1 dienos turi būti parengtas mokytojų ir klasės auklėtojų mokamų darbų aprašas, dėl kurio buvo suderėta, bet mokytojai jo vis nesulaukia.

Nepatenkinti naujos pedagogų atlygio sistemos įgyvendinimo programa, akcijos organizatoriai reikalauja patikslinti ir suderinti ją su profesine sąjunga.

Švietimo darbuotojams taip pat svarbu, kad išeitinės pašalpos ir kompensacijos pedagogams būtų mokamos ne iš švietimo įstaigos, bet iš jos steigėjo, t.y. savivaldybės ar valstybės, biudžeto.

Reikalaujama peržiūrėti bei keisti vadinamojo mokinio krepšelio sudarymo metodiką, nes ji nebeatitinka šių dienų reikalavimų.

Siūlo pagalvoti apie mokytojų teises

Seniai reiškę nepasitenkinimą mokinių žinių vertinimo sistema, pedagogai ragina ministeriją greičiau ją peržiūrėti ir pakeisti, atsižvelgiant į pedagogų, tėvų ir mokinių pastabas bei rekomendacijas.

Švietimiečių atstovų įsitikinimu, būtina reglamentuoti ir švietimo įstaigų vadovų darbo kadenciją bei taikyti rotacijos principą.

Pasak E.Jesino, yra ir naujų pedagogų teisėms gresiančių tendencijų. Kaip labiausiai nerimą keliantis sprendimas minimas Vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtės inicijuotas teisės aktų priėmimas Seime, kuris, mokytojų nuomone, turės neigiamos įtakos jų darbo sąlygoms ir autoritetui.

„Žinant, kad tarp mokinių vis dažniau plinta nevaldomas elgesys, neretai besibaigiantis smurtu mokytojų atžvilgiu, laikas pagalvoti ir apie pedagogų teises, jų sveikatą, darbo sąlygas“, - pabrėžia piketo rengėjai.

Apskritai, profsąjungos nuomone, švietimo įstaigų darbuotojai bei mokiniai turėtų būti privalomai draudžiami nelaimingų atsitikimų socialiniu draudimu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (287)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Liūdnas teroristų likimas (35)

Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti,...

Patarimai ruošiantis dviračių žygiui ar maratonui: kai ko galite pasimokyti ir iš vaikų

Skaudančios kojos, varvantis prakaitas ir nuo sėdynės geliančios kirkšnys – taip gali atrodyti...

Darbas, kuriame jaunystė – abejotinas privalumas

Tarp jaunų parlamentarų rinkėjai dažniausiai mini didžiųjų partijų lyderius, o kiti jauni...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (18)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (121)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Nemaitonių kaime – tragiška nelaimė: prie namų nuskendo du vaikai papildyta 19.39 (88)

Šeštadienį Kaišiadorių rajone esančiame Nemaitonių kaime mirė du mažamečiai. Prie namų...

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (278)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

Klaidinantys vėžio simptomai vos nepražudė jaunos moters

31 metų britė, kurią nuolat vargino pilvo pūtimas , ragina neignoruoti iš pirmo žvilgsnio...

„Karklės“ dalyvių stilius traukė akį: išsiskyrė keisčiausiais įvaizdžiais (7)

Vainikuoti 2017 metų vasarą ir ištraukti iš spintos dar nespėtus pademonstruoti stilingus...