Pasibaigus šildymo sezonui sostinės darželinukų tėvai užvertė visuomenės sveikatos centrą skundais, kad darželiuose šąla ir serga vaikai. Kai kuriose mokyklose moksleiviai raginami nenusivilkti viršutinių drabužių arba į klases neštis radiatorius.
Radiatorius
© DELFI
"Taip yra dėl to, kad Vilniaus ugdymo įstaigos šildomos pagal "blokados metų" sutartį. Joje numatytos 176 dienų šildymas. Kai jis baigiasi, nesvarbu, koks oras, šildymo sezonas nutraukiamas", - sakė Vilniaus visuomenės sveikatos skyriaus Vaikų higienos gydytoja Daiva Žeromskienė.

Higienos normose nurodyta, jo mokyklose privalo būti ne mažesnė negu 18 laipsnių, o darželiuose - 21 laipsnio temperatūra. Antradienį keliuose sostinės vaikų darželiuose temperatūra siekė 12 laipsnių, o vienoje sostinės mokyklų - tik 7 laipsnius šilumos.

Sužinojusi tai Valstybinio aplinkos sveikatos centro Vaikų aplinkos sveikatinimo skyriaus vedėja Rita Sketerskienė pasibaisėjo, nes "tokiomis sąlygomis vaikams gresia atšalimas".

"Švietimo įstatyme aiškiai nurodyta, jog ugdymas neturi kenkti vaikų sveikatai. Jeigu vaikai mokykloje sargdinami, pamokos turi būti nutrauktos", - sakė gydytoja.

Paklausta, kas turėtų spręsti šią problemą, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo priežiūros skyriaus vedėja Regina Klepačienė teigė, kad higienos normų tikrinimas nėra ministerijos kompetencija.

"Jeigu visuomenės sveikatos specialistai mato, kad vaikai šąla, o mokyklos aplinka neatitinka higienos normų, turi rašyti raštą ir rekomenduoti direktoriui nutraukti ugdymo procesą", - sakė R. Klepačienė, pridūrusi, jog dėl šalčio tėvams reikėtų skųstis ne mokytojams, o visuomenės sveikatos specialistams.

Gydytoja R. Sketerskienė nežinojo, ką atsakyti į tokius žodžius. "Negi mokyklų vadovams neužtenka sąmoningumo ir reikia laukti, kol ateis tikrintojai, kad pasakytų, jog vaikai šąla?" - klausė gydytoja. Specialistė kartojo, kad už teisės aktų įgyvendinimą tiesiogiai atsakingi ugdymo įstaigų vadovai ir steigėjai.

"Jeigu būtų mūsų valia, siūlytume uždarinėti mokyklas ne tik dėl šalčio, bet ir dėl kiaurų stogų, supuvusių langų ir pro juos pučiančių vėjų", - teigė gydytoja D. Žeromskienė. Dėl pastarosios priežasties sostinės Naujamiesčio mokykloje 11 laipsnių šilumos temperatūroje vaikai mokėsi ir šildymo sezonu.

"Jeigu valgykloje nėra karšto vandens, jos veiklą galima nutraukti, tačiau jeigu mokykloje ekstremalios mokymosi sąlygos, o darželiuose sušalę vaikai serga - kažkodėl ne", - stebėjosi specialistė.

Pirmadienį Visuomenės sveikatos centras Vilniaus savivaldybės Švietimo skyriui parašė raštą, kuriame ragino atnaujinti šildymą.

Švietimo skyriaus vadovas Julius Skestenis sakė antradienį dėl to susitikęs pasikalbėti su šilumos tiekėja - "Rubicon city service". "Jie paaiškino, kad dabar įjungti šildymą netikslinga, nes šiluma įstaigas pasiektų tik šeštadienį, o nuo savaitgalio jau pranašaujamas atšilimas", - aiškino J. Skestenis.

Paklaustas, ar gali užtikrinti, kad ateinančiais metais darželinukams ir moksleiviams nebereikės šalti, Švietimo skyriaus vedėjas sakė: "Stengsimės, bet garantuoti negalime, nes sutarties su "Rubicon city service" pakeitimus turės patvirtinti miesto taryba".

Į klausimą, kodėl atšalus orams gydymo įstaigos šildomos, o švietimo - ne, J. Skestenis teigė negalintis to pasakyti.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (58)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Kiek studentai mokės už nuomą Kaune (7)

Kaunas , kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais...

Receptas tiesiai iš D. Praspaliausko virtuvės: metas paskanauti voveraičių

Vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas iš restorano „Amandus“ siūlo...

S. Skvernelis nemato pagrindo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus (65)

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV (97)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Tokio saulės užtemimo nebuvo visą šimtmetį: neapsieita be kuriozų (2)

Vienoje rančoje Oregone – pirmoje JAV valstijoje, galėjusioje stebėti retą visišką saulės...

Patarimai, ką daryti su atliekomis, kurias išmesti į konteinerius draudžiama

Baterija, elektros lemputė – atliekos , kurios kaupiasi kiekvieno žmogaus namuose. Nors elektros...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (25)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Atstumta kalytė prarado gyvenimo džiaugsmą: laimei, ją pastebėjo geras žmogus (8)

Liepos mėnesį palikdami savo 5-erių metų augintinę Manhatano gyvūnų priežiūros centre,...